Zapraszamy na XII Forum Klubów Seniora (21 września)

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu liderów klubów seniora – XII Forum Klubów Seniora w Poznaniu, które odbędzie się 21 września 2018 roku o godz. 13.00 w sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania na placu Kolegiackim.

Najbliższe spotkanie poprowadzone będzie przez Animatorki Senioralne z Centrum Inicjatyw Senioralnych, które opowiedzą o konkretnych propozycjach współpracy z Klubami.

Ponadto na XII Forum Klubów Seniora zaplanowaliśmy dla Państwa:

- Wizytę przedstawiciela Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, który opowie o możliwościach lokalowych miasta. Wiemy, że dla części z Państwa jest to istotne wyzwanie, dlatego zależy nam, aby otrzymali Państwo rzetelne informacje w tym zakresie.

- Przekazanie informacji o „Senioralni. Poznań 2018”, Targi VIVA Seniorzy! oraz innych ciekawych wydarzeniach odbywających się w najbliższym czasie w Poznaniu.

- Wspólną dyskusję o przyszłej formie Forum Klubów Seniora. Prosimy o zastanowienie się, czego Państwo oczekujecie od naszych cyklicznych spotkań, co chcieliby Państwo, żeby działo się na tego typu wydarzeniach, a także na co warto zwrócić uwagę przy organizacji Forum.

- Po części oficjalnej XII Forum Klubów Seniora odbędzie się krótki warsztat dedykowany obsłudze poczty internetowej. Pokażemy jak połączyć się z Internetem, jak założyć bezpłatne konto pocztowe, jak wysłać i odebrać maila, jak dodać zdjęcie lub plik w załączniku. Uczestnictwo w warsztacie ma formę dobrowolną, natomiast zachęcamy Państwa do udziału w tej części forum, ponieważ poszerzenie kompetencji cyfrowych wpłynie pozytywnie na płynną komunikację między Animatorami a Klubami.

Zachęcamy również do przyniesienia materiałów, którymi chcą podzielić się Państwo z innymi uczestnikami forum.

Poznańskie Forum Klubów Seniora powstało po to, by stworzyć możliwość spotkania się, podzielenia doświadczeniami. Jesteśmy przekonani, że możecie bardzo wiele dać sobie nawzajem, pokazać innym ścieżki, które Wam udało się już wydeptać. Kluby Seniora, jako inicjatywy lokalne są nieocenioną pomocą w docieraniu do największej liczby najstarszych poznaniaków. Wiele seniorów i seniorek przechodząc na emeryturę zwraca się do nas z pytaniem o miejsce, do którego mogliby się udać – jedni są zainteresowani wycieczkami, inni zajęciami sportowymi, a inni po prostu szukają towarzysza do rozmowy i chcą zaopiekować się swoją samotnością.

Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia pod numerem telefonu (61) 842 35 09 / 517 068 827 lub mailowo magdalena.forys@centrumis.pl.

Do zobaczenia!