Akademia Muzyczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia

Trzy wyjątkowe koncerty w Auli Novej

1.10., godz. 19.00 Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki
Jak co roku, 1 października, społeczność akademicka zaprasza na wspólne świętowanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Aula Nova, Akademia Muzyczna, ul. Św. Marcin 87, wstęp wolny


16.10., godz. 19.00  Koncert papieski Idźmy naprzód z nadzieją
Patronat honorowy: Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki
Nauczanie świętego Jana Pawła II jest spuścizną, która zachęca do pogłębienia refleksji. Wieczór z myślami Świętego oraz muzyką będzie okazją do zatrzymana się nad wyzwaniem, które jest skierowane do każdego – z nadzieją podejmować każdy dzień. Dla chrześcijanina to Bóg jest siłą i tarczą, dzięki którym nie pozostaje sam, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. I to staje się podstawą do wiary, że z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość. Otwarcie się na działanie Jego łaski jest gwarancją na proces spokojnego wewnętrznego rozwoju, w którym On nas prowadzi naprzód.

Aula Nova, Akademia Muzyczna, ul. Św. Marcin 87, wstęp wolny

28.10., godz. 18.00 Koncert z cyklu Pedagodzy i ich chóry
Koncert Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją dra hab. Jana Borowskiego, prof. AM.
Chór rozpoczął swoją działalność w 2003 roku pod kierunkiem Jana Borowskiego. Wykonuje różnorodny repertuar a cappella, a także dzieła wokalno-instrumentalne. Zespół koncertował w Grecji, Słowacji, Czechach, Hiszpanii, Macedonii, Chorwacji i Włoszech. Zdobył kilkadziesiąt nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Chór nagrał cztery płyty, wśród których Missa de Maria a Magdala Pawła Łukaszewskiego otrzymała podwójną nominację do Nagrody Fryderyk 2014 (w kategorii Album roku muzyka współczesna oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej) i prestiżową nagrodę Orphee d'Or – Prix Hector Berlioz za najlepsze nagranie muzyki sakralnej przyznaną przez Académie du Disque Lyrique. Zespół po raz pierwszy gości w Poznaniu. W programie koncertu znajdą się współczesne utwory sakralne i rozrywkowe.

Aula Nova, Akademia Muzyczna, ul. Św. Marcin 87 , wstęp wolny

Zapraszamy!