Aktualna oferta w kampanii

W nieco odmienionej formie, ale z równym entuzjazmem i zaangażowaniem zachęcamy do podejmowania aktywności fizycznej. Co miesiąc postaramy się wyszukać tak różne formy aktywności jak różnorodne są zainteresownia poznańskich seniorów i seniorek.

CentrumIS partnerem tegorocznej Jogi przy Fontannie
1 lipca 2018, już po raz ósmy rozpoczyna się Joga przy Fontannie, czyli cykl cotygodniowych zajęć jogi na świeżym powietrzu. Zajęcia będą się odbywały w parku im. Adama Mickiewicza w każdą niedzielę wakacji (od 7 lipca do 25 sierpnia) o godzinie 9.00. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Joga przy Fontannie 2019 została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Dzięki współpracy organizatorów z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, podczas trwania akcji dwukrotnie będzie można oddać swoją krew w ambulansie. Organizator Namaste Yoga, ul. Niegolewskich 10/15, tel. 660 898 703.


Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na pływalnie letnie
Pływalnia „Chwiałka” czynna w godz. 9.00 - 19.00, jednorazowy bilet wstępu normalny 10 zł, dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty ulgowy 8 zł, ul. Spychalskiego 14. Pływalnia w parku Kasprowicza czynna w godz. 9.00-20.00, jednorazowy bilet wstępu normalny 10 zł, dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty ulgowy 5 zł. Bilet całodniowy (wielokrotnego wejścia i wyjścia) normalny 12 zł, dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty ulgowy 6 zł, ul. Jarochowskiego 5-5a.

Grupa Przewodników Po Poznaniu

1 sierpnia 2019 (czwartek), godz. 18.00, 17 sierpnia (sobota) godz. 10.00. Początek na pętli PST (os. Sobieskiego) przy wejściu na dworzec autobusowy, zakończenie na os. Chrobrego koło ul. Lechickiej. Ten fyrtel, jak każde poznańskie blokowisko, ma swoje ciekawostki i tajemnice. Na trasie spacerów nie zabraknie oczywiście wież RTV - symbolu Piątkowa. Inicjatywa odbywa się dzięki wsparciu CIL Piątkowo.

2 sierpnia 2019 (piątek), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie przed Teatrem Wielkim. Będzie to spacer śladem poznańskich historii miłosnych - wielkich i małych, tych szczęśliwych, ale też tych smutnych i niespełnionych. Zapraszamy zakochane pary, zapraszamy w zapraszamy też wszystkich zakochanych w Poznaniu!

3 sierpnia 2019 (sobota), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie przy Galerii Malta. Chcesz wiedzieć, czym była Dolina Świętojańska? Kto wybudował Jezioro Maltańskie - sztuczny zbiornik wodny? Skąd wzięła się kotwica nad jego brzegami? Czy Maltanka była jedyną koleją na tym terenie? W jakim celu postawiono Kopiec Wolności? Czym była Luneta Astera? Gdzie kończył się międzywojenny Poznań? Kto wyhodował czarną różę? Zapraszamy na wycieczkę w miejsca magiczne, miejsca, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

9 sierpnia 2019 (piątek), godz. 18. 00, początek przed ratuszem, zakończenie w okolicy pl. Mickiewicza. Przed nami spacer, podczas którego przywołamy postaci poznańskich podróżników. Opowiemy historie dotyczące osób, które w szeroki świat ruszały z naszego Poznania. Będą to historie, które wydarzyły się naprawdę, mimo że przypominają scenariusze przygodowych filmów. To wycieczka dla wszystkich, którzy chcą już teraz poczuć nastrój wakacyjnych wypraw i przygody!

10 sierpnia 2019 (sobota), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie na pl. Mickiewicza. Tym razem poznamy miejsca, które były związane z okresem okupacji hitlerowskiej na terenie naszego miasta. Podczas wycieczki odkryjemy, gdzie znajduje się jedyna zachowana kwatera Adolfa Hitlera, w którym miejscu składowane były skarby zrabowane przez nazistów w czasie wojny oraz dzięki komu został złamany szyfr Enigmy. Poznamy również mroczne miejsca związane z okupacją nazistowską oraz polskie działania, które przybliżyły zakończenie wojny.

16 sierpnia 2019 (piątek), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie przy I LO (ul. Bukowska). Wróćmy do lat młodości i szczęśliwego dzieciństwa, kiedy największym problemem była zła ocena wystawiona przez surowego nauczyciela. Porozmawiajmy o pensjach, gimnazjach i szkołach publicznych, które swą działalność zakończyły przed 1939 rokiem, albo dla których rok 1939 był tylko ważną cezurą.

17 sierpnia 2019 (sobota), godz. 18.00, początek przed ratuszem. Na co pomagał okład z baranich jelit? Jak ustrzec się przed cholerą? Kiedy Poznań przypominał żywy cmentarz? Kim była poznańska matka trędowatych? Jaki znany lekarz stosował kurację szampanem? Jak często myli się XIX-wieczni poznaniacy? Tego i wielu innych ciekawostek dowiemy się podczas najbliższego spaceru - podążymy szlakiem słynnych lekarzy, usłyszymy o epidemiach dziesiątkujących ludność Poznania i bardzo ciekawych (ale czy skutecznych?) sposobach leczenia.

21 sierpnia 2019 (środa), godz. 9.00, początek na pętli PST (os. Sobieskiego) przy wejściu na dworzec autobusowy, zakończenie na os. Chrobrego koło ul. Lechickiej WAŻNE! Spacer 21 sierpnia jest dedykowany seniorom - część trasy wycieczki pokonamy autobusem komunikacji miejskiej. Prosimy o zabranie biletu ZTM na 10 minut. Inicjatywa odbywa się dzięki wsparciu CIL Piątkowo.

23 sierpnia 2019 (piątek), godz. 18.00, początek przed ratuszem.
Wycieczka pozwoli odkryć Poznań z kart literatury. Wraz z komisarzem Kaczmarkiem z kryminałów Piotra Bojarskiego spróbujemy rozwikłać mroczne zagadki miasta, zobaczymy zamek Przemysła z czasów świetności ukazany w powieściach Elżbiety Cherezińskiej, nie zabraknie też oczywiście Borejków - najsłynniejszej poznańskiej rodziny stworzonej dzięki wyobraźni Małgorzaty Musierowicz. Spojrzymy również na Poznań, jako miasto książek, zwracając uwagę na poznańskie wydawnictwa, biblioteki, antykwariaty i księgarnie.

24 sierpnia 2019 (sobota), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie przy pomniku Powstańców Wielkopolskich (ul. Wierzbięcice). Zapraszamy na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach związanych z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszymy także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych.

30 sierpnia 2019 (piątek), godz. 18.00, początek przed ratuszem, zakończenie na pl. Mickiewicza. Bieda- nieodłączna towarzyszka człowieka na drodze życia. Bezrobocie, które może dotknąć każdego z nas. Zapraszamy do poznania losów robotników Poznania i Wielkopolski w okresie międzywojennym, w czasach Wielkiego Kryzysu, gdy wielu mimo usilnych starań nie mogło liczyć na jakiekolwiek zatrudnienie. Podczas naszej wycieczki opowiemy o wielkich demonstracjach bezrobotnych, działalność ruchów robotniczych oraz trudnych warunkach egzystencjalnych zwykłych ludzi.

Spacery odbywają się w konwencji Free Walking Tours, wstępne zapisy nie są wymagane, oprowadzania odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników, na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem. Więcej informacji
i kontakt 884 605 305, www.PoPoznaniu.pl

Przechadzki z cyklu „Kino, kawiarnia i spacer…”
Spacery organizowane są przy współpracy z Miastem Poznań, w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania.

Udział w przechadzkach jest bezpłatny. Przewidywany czas każdej przechadzki to około 2,5 godziny. Przechadzki po ul. Garbary przeprowadza Fundacja Więcej Poznania, natomiast po Śródce i Chwaliszewie Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic "Śródeja".


Korzystajcie z pięknej pogody, pijcie dużo wody i do zobaczenia we wrześniu!