Aktualna oferta w kampanii

W nieco odmienionej formie, ale z równym entuzjazmem i zaangażowaniem zachęcamy do podejmowania aktywności fizycznej. Co miesiąc postaramy się wyszukać tak różne formy aktywności jak różnorodne są zainteresownia poznańskich seniorów i seniorek.

Cisza i spokój: uważność w ruchu dla seniorek seniorów

Zapraszamy do udziału w łagodnych zajęciach ruchowych, które wykonywane będą w ciszy, w pełnej uważności i ciekawości dla każdego ruchu, z uwagą skierowaną na Oddech i na odczucia płynące z ciała, a wszystko to po to, żeby wyciszyć umysł, poprawić koncentrację, zatrzymać się na chwilę, uspokoić i życzliwie zaciekawić sobą i światem. A przy okazji trochę przyjemnie się porozciągać i dać sobie samemu chwilę czasu i uwagi. Zajęcia rozpoczną się 9 kwietnia, w poniedziałek o 13.00 i odbywać się będą raz w tygodniu na ul. Bastionowej 47 (Szkoła Tai Chi Jadeit). W kwietniu osoby po 60. roku życia mogą wziąć udział nieodpłatnie. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 277 295. Grupa może liczyć do 15 osób.

Spartakiada z Trenerem Senioralnym 2018

Miasto Poznań oraz Fundacja na rzecz AWF zapraszają poznańskich Seniorów na trzecią Spartakiadę Senioralną organizowaną w ramach programu Trener Senioralny.

Termin: 21 czerwca 2018 r.

Miejsce: Boisko AWF (ul. Królowej Jadwigi/Droga Dębińska)

Program imprezy: 11.00 rozpoczęcie zapisów w Biurze Zawodów; 12.00 oficjalne otwarcie; 12.00-17.00  rozgrywki i konkurencje sportowo-rekreacyjne.

Udział w spartakiadzie jest bezpłatny. Do wygrania atrakcyjne nagrody; dla uczestników przewidziano pamiątkowe koszulki.

Szczegółowe informacje: www.trener.awf.poznan.pl

 

Spacery z grupą przewodników Po Poznaniu

14.04 (sobota) Niepoważna wycieczka - Poznań w anegdocie i z przymrużeniem oka (wycieczka premierowa), godz. 10.00 i 15.00; zbiórka przed Operą, zakończenie na Starym Rynku; przewodnik: Piotrek

Nie mają też poczucia humoru, wszystko traktują serio i dosłownie - tak poznaniaków ocenił Władysław Czarnecki. Czy miał rację sprawdzimy na naszym kolejnym spacerze. Spróbujemy pośmiać się sami z siebie, opowiedzieć anegdoty i zabawne historie, które wydarzyły się w Poznaniu. Jak wyglądał najbardziej huczny wieczór kawalerski w dziejach miasta, gdzie leży Beludżystan, jakie rady dla syna miał założyciel kabaretu Różowa kukułka- słowem będzie bardzo niepoważnie. Szykujemy nieco spóźniony Prima Aprilis!

28.04 (sobota) Śladami organiczników (wycieczka powtórkowa), godz. 11.00 i 16.00, zbiórka przy pomniku Karola Marcinkowskiego 
na al. Marcinkowskiego; przewodnik: Magda

W dobie deficytu autorytetów, zapraszamy na spacer śladami poznańskich organiczników, wielkich patriotów. Na trasie spaceru pojawi się m.in. sylwetka lekarza-społecznika, doktora Marcina, słynącego z dobroczynności Tytusa Działyńskiego, Hipolita Cegielskiego, prekursora przemysłu polskiego czy Edwarda Raczyńskiego, fundatora gmachu i księgozbioru Biblioteki Raczyńskich. Na Placu Wolności zatrzymamy się przy Bazarze, ośrodku polskości w XIX wieku. […] Wśród opowieści o wielkich Polakach-Poznaniakach nie zabraknie wspomnień o ich przywarach, czy drobnych ludzkich słabościach, wielkich i małych miłościach i przyjaźniach, bo chociaż oddani wielkiej sprawie byli zwykłymi-niezwykłymi ludźmi.

Spacery są prowadzone w konwencji Free Walking Tours, tzn. wstępne zapisy nie są wymagane, wycieczka odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników, na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Zachęcamy do udziału!