Aktywna Jesień

1. października został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, celem uwrażliwienia społeczeństwa na problemy seniorów. Dlatego szczególnie w tym miesiącu próbujemy pokazać, że warto o siebie dbać, warto się uczyć, by jak najdłużej zachować sprawność, otwarty umysł i pogodę ducha.

Nie bez przyczyny ktoś powiedział, że człowiek zaczyna się starzeć w momencie, w którym przestaje się rozwijać. Wynika z tego, że, w dużym stopniu, to jak wygląda jakość dojrzałego życia zależy od naszej decyzji o aktywnych, twórczych i przemyślanych działaniach. Z myślą o tym, zawsze w październiku przygotowujemy cykl wykładów i warsztatów dla seniorów. Staramy się tak dobrać tematykę, żeby każdy znalazł przestrzeń dla siebie. W ubiegłym roku można było spotkać u nas przedstawicieli ZUS-u, doradców zawodowych, psychologów, artystów, lekarzy i dowiedzieć się, jak zostać asertywną babcią, jakie mamy zasoby, jak się odżywiać, by dobrze się czuć. Szczególnie ciekawe okazały się zajęcia dotykające obszaru emocji, lęku, depresji, zwłaszcza gdy za oknami piękna i złota, ale jednak jesień, dla niektórych osób pora długa i smutna.

Mamy nadzieję doczekać czasów, gdy na zajęcia organizowane przez nas czekać będą kolejki chętnych, bo przecież warto i trzeba dbać o siebie w każdym wieku, szczególnie w zakresie rozwoju osobistego i pielęgnowania pasji.

Zobacz, jaki program przygotowaliśmy w ubiegłym roku: szczegółowy program do pobrania.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły w październiku nasze Centrum. Dziękujemy za uwagi krytyczne, za Państwa energię i zaangażowanie i, szczególnie serdecznie, za ciepłe przyjęcie naszego pomysłu i słowa zachęty do dalszej pracy.

Aktywna Jesień w Centrum Inicjatyw Senioralnych stała się inspiracją do zorganizowania w październiku 2011 Senioraliów poznańskich. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez CentrumIS. Więcej na www.centrumis.pl/senioralni-poznan.html