Bezpłatne wejściówki na spektakl "27 grudnia" w Teatrze Polskim

Prezydent Miasta Poznania zaprasza Seniorki i Seniorów mieszkających w Poznaniu na spektakl "27 grudnia" w Teatrze Polskim (Scena Duża), który zagrany zostanie 27 kwietnia o godz. 14.00 i 17.00.

Rezerwacja wejściówek będzie możliwa od 17 kwietnia od godz. 14.00.

W celu dokonania rezerwacji wejściówek należy:

  1. zadzwonić pod nr tel. Poznań Kontakt 61 646 33 44 (po połączeniu wybrać 0 lub 1, a następnie 0). Rezerwacje przyjmowane będą aż do wyczerpania określonej puli wejściówek.
  2. podać numer Karty Seniora – Poznańskiej Złotej Karty, swoje imię i nazwisko.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki (jedna wejściówka jest ważna dla jednej osoby).

W celu odebrania zarezerwowanych wejściówek, należy:

  1. zgłosić się do Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, w dniach 24 i 25 kwietnia, w godz. od 8.00 do 16.00.
  2. podać imię i nazwisko oraz okazać Poznańską Złotą Kartę, na którą dokonano rezerwacji.

Osoby, które odbiorą wejściówki, a nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu, proszone są o ich przekazywanie innym osobom posiadającym Kartę.

Wejściówki ważne będą po okazaniu przy wejściu na spektakl Poznańskiej Złotej Karty (minimum 1 Karta na 2 osoby).

W danym półroczu posiadacz Karty Seniora – Poznańskiej Złotej Karty może dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wejściówek na jeden z oferowanych spektakli. Kolejne rezerwacje na ten sam numer Karty będą możliwe w następnym półroczu.

Opis Spektaklu:

27 grudnia nad Poznaniem pojawiły się kłębiaste chmury, z których prószyły pierwsze płatki śniegu. Mimo mrozu i chłodu na rumianych twarzach mieszkańców gościło szczęście, gdyż do Poznania zawitał znany kompozytor Ignacy Jan Paderewski wraz z małżonką Heleną Paderewską…

Myślicie, że znacie tę historię? A co, jeśli zamiast Paderewskiego na balkonie hotelu Bazar w Poznaniu pojawi się „wiatr historii”, który przeniesie widzów do przełomu lat 1918–1919, podając w wątpliwość historię Powstania Wielkopolskiego? Jaka będzie ta opowieść, kiedy wysłuchamy jej na nowo, opowiedzianej przez poznańską młodzież – Sztab Generalny? Co wydarzy się, gdy Ignacy Jan Paderewski nie wyjdzie przywitać poznańskich dzieci? Jak zaradzić historii, która już się wydarzyła? Czy wystarczy opowiedzieć ją na nowo? Być może tak, ale należy pamiętać, że każde ingerowanie w przeszłość może zbudzić niechciane potwory, które są w stanie pożreć wszystkich i wszystko wokół…

Spektakl „27 grudnia” to uniwersalna baśń związana z Powstaniem Wielkopolskim i zaprezentowana w setną rocznicę obchodów zwycięskiego zrywu. Opierając się na realnych dokumentach i archiwach dotyczących grudniowego buntu, zastanowimy się: czym jest wspólnota, jak wpływa na nią strach, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, ale też czym są wzajemna uczciwość i odpowiedzialność? Spektakl „27 grudnia” jest również próbą odpowiedzenia na pytania. Jak dziś opowiadać w teatrze o ważnych wydarzeniach historycznych? Jak – nie manipulując narracją historyczną – stworzyć przestrzeń dialogu, w której widzowie na równych prawach z twórcami mogą przyjrzeć się zjawiskom, które zdecydowały o kształcie naszego społeczeństwa? To, co będzie wyróżniać spektakl, to fakt, że o tych wszystkich kwestiach nie opowiedzą tylko sami twórcy, ale również dzieci żyjące dziś w Wielkopolsce.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Animacji w Poznaniu i Fundacji Mili Ludzie.

Terminy kolejnych spektakli:

Rezerwacja: przez Poznań Kontakt (61 646 33 44) od 9 maja, od godz. 14.00, do wyczerpania wejściówek;

Odbiór: w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) 16 i 17 maja, w godz. 8.00-16.00;

Rezerwacja: przez Poznań Kontakt (61 646 33 44) od 21 maja, od godz. 14.00, do wyczerpania wejściówek;

Odbiór: w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) 28 i 29 maja, w godz. 8.00-16.00;

Informacje o terminach kolejnych spektakli w drugim półroczu podawane będą na bieżąco – m.in. na stronie www.poznan.pl oraz www.centrumis.pl.

Zapraszamy!

Karta Seniora - Poznańska Złota Karta

Wnioski o wydanie Poznańskiej Złotej Karty można składać w siedzibach Poznańskiego Centrum Świadczeń na ul. Wszystkich Świętych 1 (róg ulicy za Bramką) oraz ul. Małachowskiego 10 (Zawady). Złożenie wniosku i odbiór Karty możliwe są podczas jednej wizyty.

Poznańskie Centrum Świadczeń czynne jest:

Osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do wybranych punktów, mogą złożyć wniosek i odebrać kartę, pisemnie upoważniając do wymienionych czynności wybraną przez siebie pełnoletnią osobę.

Złożenie wniosku możliwe jest także drogą elektroniczną na stronie internetowej Poznańskiego Centrum Świadczeń:

https://pcs-poznan.pl/index.php/pl/formularz-senior

Wszystkie szczegółowe informacje na temat Poznańskiej Złotej Karty można znaleźć również w zakładce:

http://centrumis.pl/poznanska-zlota-karta.html