Cykl koncertowy "Poznańskie peregrynacje z seniorami"

Zapraszamy do udziału w nowym cyklu koncertowym pt. "Poznańskie peregrynacje z seniorami", który zainauguruje koncert pt "Carl Höckh - sonaty skrzypcowe" w wykonaniu wybitnych muzyków związanych z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Akademiami Muzycznymi w Poznaniu i Wrocławiu – Mikołaja Zgółki, Jarosława Thiela oraz Aleksandry Rupocińskiej.

Pomysł przygotowania cyklu spotkań z seniorami narodził się poprzez wieloletnie doświadczenie związane z organizacją wydarzeń kulturalnych skoncentrowanych na przekazaniu poznańskiej publiczności dorobku kulturowego naszego regionu, takich jak  Musica REstituta, Festiwal Haendel. Muzyka w Dawnej Wielkopolsce, Wielki Tydzień u Franciszkanów. Prawie połowę odbiorców tych wydarzeń stanowią osoby w wieku 60+. Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom naszej najwierniejszej publiczności, pragniemy zaproponować cykl spotkań muzycznych, zawsze połączonych z pogadanką i komentarzem, które odbywać się będą w wyjątkowych miejscach.

Pierwszy koncert  "Carl Höckh - sonaty skrzypcowe" odbędzie się 24 września o godz. 18.00 w Auli Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wstęp wolny

Organizator:

Fundacja Harmonia Artis