Edycja 2017

PROGRAM KULTURALNY

Znamy już program kulturalny towarzyszący tegorocznej edycji targów VIVA SENIORZY! 

"Zakonnica w przebraniu" - fragmenty musicalu Teatru Muzycznego w Poznaniu
Oksana Hamerska i Radosław Elis w spektaklu muzycznym "BODO...tanga"
z zespołem w składzie: Jan Zeyland, Michał Gajda, Krzysztof Samela, Mirosław Kamiński
Teresa Lipowska, aktorka serialu "M jak Miłość" czyta wiersze Jeremiego Przybory
Koncert Ewy Bem

BILETY

Bilety w cenie 10 zł (jeden dzień), 14 zł (dwa dni) do nabycia w kasach biletowych w dniu imprezy lub w przedsprzedaży na www.tixer.pl  lub www.ticketpro.pl   

WYSTAWA

12 i 13 maja w Poznaniu zaprosimy seniorów i seniorki do udziału w 8. edycji targów VIVA SENIORZY! Ta impreza ma wiele aspektów, dzięki którym co roku tysiące osób odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie: to między innymi program kulturalny, różnorodność proponowanych aktywności sportowych i rekreacyjnych, warsztatów edukacyjnych, ale i – przede wszystkim – wystawa, która zachęca seniorów zarówno do powrotu na targi każdej kolejnej wiosny, jak i budzi ciekawość nowych uczestników i uczestniczek przyjeżdżających zarówno z Poznania, jak i z Wielkopolski.

Co roku jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy – tak różnorodnych i mądrze zaprojektowanych działań organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz podniesienia jakości życia osób starszych. Cieszymy się mogąc spotkać się z Wami, obserwujemy seniorów, którzy z ciekawością podchodzą do Waszych stoisk, przeglądają materiały, rozmawiają z Wami o Waszej pracy.

W tym roku tematem przewodnim wystawy społecznej (czyli tej, którą co roku tworzą organizacje pozarządowe i instytucje miejskie) będzie jak najbardziej różnorodną opowieścią o WOLONTARIACIE. Zachęcamy Państwa do podzielenia się własnymi działaniami wolontaryjnymi i zapraszamy do generowania pomysłów na to, jak włączyć w działania Waszych organizacji seniorów i seniorki. Jak zachęcić te mądre, doświadczone, wyposażone w cenne umiejętności osoby do zaangażowania we wspólne działania na rzecz dzielonych idei i podobnych wartości. Doświadczenia własne i wielu organizacji, ale i słowa znanych nam seniorek i seniorów – wolontariuszy pozwalają nam wierzyć, że wolontariat może stać się cennym, wzmacniającym i nadającym nowe ważne znaczenia naszemu życiu doświadczeniem.

Zapraszamy Was do refleksji nad wolontariatem seniorów i seniorek z wiarą, że wspólne z seniorami działania na rzecz wartości, którymi kierują się Wasze organizacje i instytucje, przyniosą piękne korzyści i dobre doświadczenia każdej ze stron.

 

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu: magdalena.krysinska-sowa@centrumis.pl lub 61 847 21 11
Targi VIVA SENIORZY! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Miedzynarodowych Targów Poznańskich


Współorganizatorami imprezy są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem
Marszałka Województwa Wielkopolskiego
oraz Prezydenta Miasta Poznania