Edycja 2019

Targi VIVA SENIORZY! mają już 10 lat

Jubileuszowa edycja targów odbędzie się w 25 i 26 października w godz. 10.00-17.00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 3. To największe Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Wydarzenie po raz kolejny będzie integralną częścią jesiennego cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”.

Tegoroczna edycja targów będzie wyjątkowa. Z okazji jubileuszu targów w programie znajdą się w ciekawe wydarzenia i atrakcje, starannie dobrane i dopasowane do zainteresowań i potrzeb seniorów. Targi podzielone zostaną na cztery bloki tematyczne: aktywność – czyli blok, w którym prezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie – prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza – część poświęcona edukacji i rozwojowi, pojawi się także blok dedykowany otoczeniu, który podejmuje tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu czy spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

ATRAKCJE:

Koncerty organizowane przez Teatr Muzyczny w Poznaniu

Targi to bardzo ciekawa propozycja artystyczna. W tym roku podczas pierwszego dnia trwania imprezy – 25 października – wystąpi obdarzona niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością – Grażyna Brodzińska. Koncert wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej i musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki lat 20-tych i 30-tych. Z kolei 26 października na targowej scenie pojawi się wielka dama polskiej piosenki – Halina Frąckowiak.

Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach w czasie targów VIVA SENIORZY!

Turniej o tytuł Mistrza Wielkopolski w Szachach zostanie rozegrany 26 października na ternie MTP, w pawilonie nr 3. Dla zwycięzców przewidziano upominki.Turniej rozpocznie się o godz. 10.30 (potwierdzenie uczestnictwa do godz. 10:25), o godz. 14.45 nastąpi wręczenie nagród. Uczestnicy rozegrają 7 rund po 10 minut (z dwiema krótkimi przerwami). Udział może wziąć każdy, kto kupił bilet na targi. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do dnia 25 października 2019 r. należy przesłać poprzez stronę  https://chessmanager.com/pl/tournaments/6210275961208832 lub mailem na adres sędziego szachy.wlkp@wzszach.poznan.pl podając imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania, kategorię, ranking ELO oraz rok urodzenia.

Konferencja „Polska dostępna dla seniorów”

W tym roku na Targach Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będzie miało swoje stoisko i zorganizuje konferencję „Polska dostępna dla seniorów”. Wśród tematów poruszonych podczas  konferencji będzie m.in. dostępność architektoniczna, nowoczesne technologie jako element wsparcia w opiece nad seniorami , zwiększenie udziału osób 60+ w rozwoju cyfrowej gospodarki. Prelegentami będą przedstawiciele firm Torqway, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, UAV,S a także  Fundacji Intergracja oraz Politechniki Śląskiej.

Strefa Zdrowia Herbapolu

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkują najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki, ciesząc się wysokim zaufaniem klientów. W czasie targów Viva Seniorzy na specjalnej Strefie Zdrowia by Herbapol odbędą się ciekawe wykłady i warsztaty, będzie można również poznać ofertę firmy. Herbapol Poznań świętuje w tym roku jubileusz 150-lecia istnienia!

Stoisko Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

W ramach Targów VIVA Seniorzy Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza do swojego stoiska, przy którym uzyskać będzie można pełną informację dotyczącą zwiedzania oddziałów –  Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Muzeum Armii „Poznań”, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, Schronu Przeciwatomowego dla Władz Miasta Poznania. Pokazana będzie również makieta zwycięskiego projektu nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które zostanie wybudowane przy Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu.

Warsztaty i wykłady organizowane przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie.

Sala sportowo-taneczna

A na niej liczne zajęcia i pokazy. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych mających na celu usprawnianie ruchowe i aktywizację osób starszych,  obejrzeć niezwykły pokaz zumby oraz pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Inne atrakcje

W programie tragów tradycyjnie znalazł się przegląd artystycznej działalności wielkopolskich seniorów. Od kilku lat targi wspiera także Caritas Polska. W tym roku zorganizują podczas targów warsztaty i szkolenia m.in. z obsługi komputera, smartfona, a także lekcje języków obcych.

Szczegółowy program na piątek (25 października):

https://www.vivaseniorzy.pl/pl/program-003/piatek-25-10-2019/

Konferencja „Polska dostępna dla seniorów” (25 października):

https://www.vivaseniorzy.pl/pl/program-003/Konferencja/

Szczegółowy program na sobotę (26 października):

https://www.vivaseniorzy.pl/pl/program-003/sobota-26.10.2019/

Ceny biletów:

PRZEDSPRZEDAŻ biletów tylko w Internecie na https://tobilet.pl/events/viva-seniorzy-2019/. W przedsprzedaży bilety dostępne będą do 24 października.

Bilety W KASACH (wyłącznie 25 i 26 października):

Drodzy wystawcy!

Można jeszcze przesłać zgłoszenie i skorzystać z bezpłatnego stoiska wystawienniczego (sfinansowanego przez Organizatorów: Miasto Poznań i Samorząd Województwa Wielkopolskiego). Kluby seniora oraz organizacje pozarządowe z Poznania i Wielkopolski mogą się zaprezentować na swoim stoisku w dwa dni trwania targów w godzinach od 10.00-16.00.

Poniżej do pobrania znajdują się formularze zgłoszeniowe:

warunki uczestnictwa dla ngo i klubów seniora

formularz zgłoszeniowy dla ngo i klubów seniora

formularz warsztat

formularz warsztat otwarty

formularz sport

Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udzielaja:

Barbara Kajzerska
e-mail: barbara.kajzerska@grupamtp.pl
tel. 691 026 861

Podmioty gospodarcze mogą podczas targów wykupić powierzechnię wystawienniczą wg ustalonego cennika. Więcej www.vivaseniorzy.pl 

 
Targi VIVA SENIORZY! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Miedzynarodowych Targów Poznańskich


Współorganizatorami imprezy są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej 
w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych

Partner


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem 
Marszałka Województwa Wielkopolskiego 
oraz Prezydenta Miasta Poznania