Edycja 2019

Targi VIVA SENIORZY! mają już 10 lat

Jubileuszowa edycja targów VIVA SENIORZY! odbędzie się w 25 i 26 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 3, przystosowanym do potrzeb osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Targi po raz kolejny będą integralną częścią jesiennego cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”.

Co roku seniorzy z Poznania, Wielkopolski i województw ościennych mają możliwość uczestnictwa w Targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych. Targi podzielone zostaną na cztery bloki tematyczne: aktywność – czyli blok, w którym prezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie – prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza – część poświęcona edukacji i rozwojowi, pojawi się także blok dedykowany otoczeniu, który podejmuje tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu czy spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

Chcemy poruszyć wszystkie ważne dla seniorów kwestie, odpowiedzieć na ich pytania i pomóc znaleźć rozwiązanie problemów, ale też zainspirować do aktywnego i twórczego spędzania czasu oraz dostarczyć rozrywki i przestrzeni do wspólnych spotkań. Seniorzy to grupa niesamowicie otwarta na nowe doświadczenia, znamy się już trochę i wiemy, czym ich zaciekawić i zaskoczyć. Na etapie przygotowań bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości oraz ograniczenia, tworząc przestrzeń ciepłą i przyjazną. Zależy nam na tym, żeby seniorzy czuli się tu dobrze i chętnie do nas wracali – mówi Radosław Kulupa, dyrektor targów VIVA SENIORZY!. Każdego roku na targach pojawiają się wystawcy komercyjni, ale też wystawcy społeczni, czyli organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów, uniwersytety, instytucje publiczne i miejskie. Chcemy pokazać, że oferta dla seniora jest bogata i różnorodna – dodaje Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Targi to również bardzo ciekawa propozycja artystyczna. W tym roku podczas pierwszego dnia trwania imprezy – 25 października – wystąpi obdarzona niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością – Grażyna Brodzińska. Koncert wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej i musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki lat 20-tych i 30-tych. Z kolei 26 października na targowej scenie pojawi się wielka dama polskiej piosenki – Halina Frąckowiak

Od kilku lat targi wspiera także Caritas Polska. W tym roku zorganizują podczas targów warsztaty i szkolenia m.in. z obsługi komputera, smartfona, a także lekcje języków obcych. Program przewiduje również zajęcia związane z aktywnością fizyczną i tańcem, strefę gier, warsztaty ogrodnicze i zielarskie, strefę kosmetyczną oraz warsztaty kulinarne.

Zeszłoroczna edycja Targów VIVA SENIORZY! zgromadziła ponad 100 wystawców i przyciągnęła niemal 4000 zwiedzających. Targi są 

Ceny biletów:

PRZEDSPRZEDAŻ biletów tylko w Internecie na https://tobilet.pl/events/viva-seniorzy-2019/. W przedsprzedaży bilety dostępne będą do 24 października.

Bilety W KASACH (wyłącznie 25 i 26 października):

Drodzy wystawcy!

Do piątku, 30 sierpnia, można przesłać zgłoszenie i skorzystać z bezpłatnego stoiska wystawienniczego (sfinansowanego przez Organizatorów: Miasto Poznań i Samorząd Województwa Wielkopolskiego). Kluby seniora oraz organizacje pozarządowe z Poznania i Wielkopolski mogą się zaprezentować na swoim stoisku w dwa dni trwania targów w godzinach od 10.00-16.00.

Poniżej do pobrania znajdują się formularze zgłoszeniowe:

warunki uczestnictwa dla ngo i klubów seniora

formularz zgłoszeniowy dla ngo i klubów seniora

formularz warsztat

formularz warsztat otwarty

formularz sport

Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udzielaja:

Barbara Kajzerska
e-mail: barbara.kajzerska@grupamtp.pl
tel. 691 026 861

Podmioty gospodarcze mogą podczas targów wykupić powierzechnię wystawienniczą wg ustalonego cennika. Więcej www.vivaseniorzy.pl 

 
Targi VIVA SENIORZY! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Miedzynarodowych Targów Poznańskich


Współorganizatorami imprezy są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej 
w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych

Partner


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem 
Marszałka Województwa Wielkopolskiego 
oraz Prezydenta Miasta Poznania