Grudniowe wydarzenia kulturalne dla seniorów: odbiór wejściówek w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W grudniu Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznańskich seniorów i seniorki na kolejne wydarzenia kulturalne:

Wejściówki na spektakl, „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży” będzie można odbierać 3 grudnia w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44), okazując Kartę Seniora – Poznańską Złotą Kartę, 

Na jedną Kartę Seniora można odebrać maksymalnie 3 wejściówki.

Spektakl ma charakter międzypokoleniowy i jest skierowany do babć i dziadków z wnukami.

Wejściówki na Holiday Concert będzie można odbierać 5 grudnia w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44), okazując Kartę Seniora – Poznańską Złotą Kartę:

Na jedną Kartę Seniora można odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Opis wydarzeń:

„Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”

Spektakl

7 grudnia, godz. 16.00

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1 e

Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili: zniknęły Poznańskie Koziołki! Konieczne jest wszczęcie śledztwa. Co się z nimi stało? Gdzie się schowały? Czy zapadły się pod ziemię? A może… KTOŚ JE UKRADŁ? Na poszukiwanie poznańskich skarbów wyrusza detektyw Koziołek Matołek wraz z wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Przed nami roztańczona przygoda i zagadki na miarę królewskich szpiegów! Czy taneczne dowody: Zbójnicki, Marynia i Mach będą podpowiedzią w rozwiązaniu tej zagadki? A może Cygan, Kokotek i Krakowiak? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na wycieczkę po najdalszych zakątkach Polski w rytm melodii ludowych. Spektakl taneczny dla najmłodszych i tych starszych reżyseruje Łukasz Brzeziński. Choreografię stworzy Grzegorz Maślanka, za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Łukasz Damrych. Scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, kostiumy zaś  Agata Uchman.

Holiday Concert – The United States Army Europe Band & Chorus

Koncert

18 grudnia,  godz. 19.00

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Zespół The United States Army Europe Band & Chorus gra ok. 200 koncertów rocznie. Swoją siedzibę ma w bazie wojskowej w niemieckim Sembach. Jego członkowie nazywani są „ambasadorami amerykańskiej muzyki w Europie”. Wykonują muzykę marszową, ceremonialną, ale i jazz, dixieland, klasyczną, a nawet rocka na instrumenty dęte. Historia zespołu sięga roku 1940, a historia towarzyszącego mu chóru – 1963. Instrumentaliści USAEUR Band pełnią misję wojskową w Europie, natomiast wokaliści zespołu nie są zaangażowani w działania militarne. Ich koncerty to prawdziwe show, które rzadko można podziwiać w Polsce.