Grudniowe wydarzenia kulturalne dla seniorów: telefoniczna rezerwacja wejściówek

W grudniu Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznańskich seniorów i seniorki na kolejne wydarzenia kulturalne:

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:

Rezerwacja wejściówek na spektakle „Pippin” (380 wejściówek) i „Miłość do trzech pomarańczy” (150 wejściówek) oraz koncert „Swingowe święta” (380 wejściówek) będzie możliwa 6 grudnia od godz. 14.00 aż do wyczerpania dostępnej puli wejściówek.

W celu dokonania rezerwacji wejściówek należy zadzwonić pod nr tel. Poznań Kontakt 61 646 33 44 (po połączeniu wybrać 0 lub 1, a następnie 0) i podać sześciocyfrowy numer Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty”, swoje imię i nazwisko. Rezerwacje przyjmowane będą do wyczerpania określonej puli wejściówek.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki na jeden z wybranych tytułów (jedna wejściówka jest ważna dla jednej osoby).

Odbiór bezpłatnych wejściówek:

W celu odebrania zarezerwowanych wejściówek należy zgłosić się 10 grudnia (w godz. od 8.00 do 16.00) do Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, podać imię i nazwisko oraz okazać Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”, na którą dokonano rezerwacji.

Dodatkowe informacje:

Osoby, które odbiorą wejściówki, a nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu, proszone są o ich przekazywanie  innym osobom posiadającym Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”.

Wejściówki ważne będą po okazaniu przy wejściu na spektakle lub koncert Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty” (minimum 1 Karta na 2 osoby).

W danym półroczu posiadacz Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty” może dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wejściówek na jeden z oferowanych spektakli. Kolejne rezerwacje na ten sam numer Karty będą możliwe w następnym półroczu.

Opisy wydarzeń:

PIPPIN

Musical

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1 e

14 grudnia, godz. 15.00

Polska premiera musicalu, który po raz pierwszy został zaprezentowany na Broadwayu w 1972 roku. Teatr Muzyczny w Poznaniu pokazuje nową wersję z 2013 roku. Na scenie oglądamy historię następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina, który po zabiciu ojca, króla Karola Wielkiego, obejmuje władzę. To, co interesuje go najbardziej to intrygi i władza. Pewnego dnia postanawia jednak przewartościować swoje życie i cieszyć się każdą jego chwilą.

Autorem Pippina jest Stephen Schwartz, czterokrotny zdobywca Grammy oraz trzykrotny laureat Oscara. Sam spektakl otrzymał cztery prestiżowe nagrody Tony w 2013 roku. Poznańska wersja, Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia, klimatem nawiązuje do słynnego filmu Parnassus w reżyserii Terry’ego Gilliama. Nie zabrakło w nim także elementów teatru pantomimy, teatru lalkowego, teatru tańca, a także komedii dell’arte. Widzowie poznają siłę manipulacji oraz marzeń, które mogą okazać się destrukcyjne. Spektakl stanowi komentarz do współczesności, a zarazem przypomina, że w imię sławy ludzie gotowi są na najpodlejsze czyny. Piosenki i sceny zbiorowe musicalu z jednej strony nawiązują do melodyjnej stylistyki muzyki pop, a z drugiej wykorzystują taneczne elementy muzyki Rn’b i soul i jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia włączyły je do repertuaru tak znane czarnoskóre grupy jak The Jacksons Five, czy The Suprems. Wersja z 2013 ukazuje nową szatę dźwiękową musicalu, przybliżając go do współczesnych standardów brzmieniowych. Utwory takie jak „Magic to do”, „Corner of the sky” czy „Simple joys” pozostają w pamięci jeszcze na długo po zakończeniu przedstawienia.

Reżyserem jest spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, który w Teatrze Muzycznym w Poznaniu z powodzeniem zrealizował Footloose i Madagaskar  – musicalową przygodę. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska, scenografię zaprojektował Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman.

MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

Spektakl

Teatr Animacji, ul. Św. Marcin 80/82

31 grudnia, godz. 16.00

W pewnym średniej wielkości królestwie, gdzieś w środkowej Europie, dzieje się prawdziwy dramat. Następca tronu książę Tartaglia zapadł na chorobę zwaną melancholią i jest niezdolny, by przejąć koronę. Jego ojciec, król Karo, który najchętniej rozwiązywałby problemy za pomocą topora, narażony jest w związku z tym na spiski i intrygi niewiernych poddanych, szukających sposobu, by przejąć władzę. Poza polityką, do gry wkracza także potężna magia – za jej sprawą książę, zamiast wracać do formy, zakochuje się w… pomarańczach! I w towarzystwie aktora-komedianta wyrusza w daleką, pełną dziwów i niebezpieczeństw podróż, by je zdobyć.

Znany z nieokiełznanego poczucia humoru reżyser Paweł Aigner zabrał się za słynną klasykę włoskiej satyry, utwór weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego, efektem czego powstał spektakl skrzący się żartem, niezwykle dynamiczny, pełen zaskakujących zwrotów akcji, ale i bajkowej, magicznej atmosfery. „Miłość do trzech pomarańczy”, jako satyryczno-magiczna baśń opierająca się na tradycji commedii dell’arte, uzupełniona została o motywy na wskroś współczesne; czy to inteligentne aluzje do sceny politycznej, czy świadomą grę konwencją, czy język, którym operują postaci, a który powstał przez zręczną adaptację klasycznej wersji sztuki przez samego reżysera.

Dajcie się uwieść tej czarującej, mądro-szalonej opowieści, umuzycznionej balladami, ariami, przebojami, która sprytnie gra z inteligencją widza, oferując mu czystą rozrywkę w atrakcyjnej, wyrafinowanej formie.

SWINGOWE ŚWIĘTA

Koncert świąteczny

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1 e

20 grudnia, godz. 15.00

W programie koncertu największe świąteczne przeboje amerykańskich gwiazd: Deana Martina, Bringa Crosbiego, Franka Sinatry, Elli Fitzgerald, Nat King Cola, Arethy Franklin i innych. To będzie magiczny wieczór z ulubionymi świątecznymi melodiami z 40, 50 i 60-tych lat ubiegłego stulecia: „Let it snow”, „Jingle Bells”, „White Christmas”, „Santa Baby”, „Santa Claus Is Coming To Town” - „A Holly Jolly Christmas”.

Występują: Tomasz Steciuk, Weronika Bochat, Anita Steciuk, Marta Wiejak.  

Fortepian: Jakub Lubowicz      

Saksofon: Wiesław Wysocki 

Kontrabas: Marcin Murawski                          

Perkusja: Fryderyk Młynarski