Izrael w Poznańskim Klubie Podróżnika

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 12-04-2018.

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak zaprasza na spotkanie pt. "Milion kroków przez Izrael". Gościem będzie Łukasz Supergan.

Termin:19 kwietnia 2018 godz.19:00

Miejsce: Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanski-klub-podroznika-milion-krokow-przez-izrael-lukasz-supergan-40086?id=193939

Aby dobrze poznać jakiś kraj, należy go przejść pieszo. Tą myślą kierował się Łukasz Supergan, wyruszając na Bliski Wschód, by przejść Izraelski Szlak Narodowy. To ponad 1000-kilometrowa wędrówka przez Ziemię Świętą, od Morza Czerwonego, przez pustynię Negev, Morze Śródziemne i Galileę. 2 miesiące wędrówki pokazały, jak złożoną mozaika jest ten niewielki kraj. Idąc przez pustynię zmagał się z brakiem wody i szukał cudów natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domów szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest współczesny Izrael?

Odwiedzał ultraortodoksów otwierających się na świat, żydowskich osadników działających dla pokoju i poszukujących hipisów, tańczących na środku pustyni. Słuchał Palestyńczyków i Żydów mieszkających po obu stronach muru, mówiących o swoim kraju. „Milion kroków przez Izrael” to refleksja nad współczesnym Izraelem i opowieść o wędrówce przez ten piękny i różnorodny kraj.

Łukasz Supergan - specjalista od wypraw długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii oraz Izraelski Szlak Narodowy. Autor książek „Pustka wielkich cisz” i „Pieszo do irańskich nomadów”.

www.lukaszsupergan.com

Zapraszamy!