Koncerty w Akademii Muzycznej

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 10-10-2018.

Akademia Muzyczna zaprasza na cykl październikowych koncertów. Wstęp na wydarzenia jest wolny. 

Poniedziałek, 15.10.2018, Aula Nova, godz. 19.00
Koncert papieski Promieniowanie ojcostwa
Troska Boga o człowieka wyrażała się na różne sposoby. Najpierw – umiejscowieniem w raju, a po grzechu pierworodnym – upominaniem i wstawianiem się za Ludem Wybranym. Ostatecznie posłanie swojego Syna na świat przyniosło ludziom zbawienie. Koncert papieski wpisujący się w tradycję obchodów poznańskich dni papieskich wyłoni znaczenie Boga Ojca, który pochyla ciągle się nad ludzkim losem. Wspominana podczas koncertu postać świętego Jana Pawła II jako ojca narodów wzmocni więź z Bogiem z kolei muzyka do tekstów Świętego o ukaże bogactwo inspiracji  oraz wrażeń.

Środa, 17.10.2018, Aula Nova, godz. 12.00
Koncert z cyklu Lunch Concert

Zapraszamy na kolejny sezon koncertów z cyklu Lunch Concert, czyli koncertów południowych. Godzina 12.00 to dobra pora dla seniora! Studenci różnych specjalności prezentują efekty swojej pracy słuchaczom, którzy akademickie zmagania mają już za sobą, jednocześnie potrafią je doskonale zrozumieć i przyjaźnie odebrać. Bardzo liczymy na Państwa obecność – młody artysta potrzebuje życzliwego i obiektywnego odbiorcy, aby każdy jego następny występ był lepszy.

Środa, 31.10.2018, Aula Nova, godz. 19.00
Koncert z cyklu Środy organowe

Wykonawcy: studenci klasy organów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu przygotowujący się do udziału w VI Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam