"Kotka na rozpalonym blaszanym dachu" w Teatrze Polskim

Teatr Polski zaprasza na spektakl „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu”, który zagrany zostanie 25 i 26 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w promocyjnej cenie: 25 zł.

Zapraszamy do rezerwacji!

„Kotka na rozpalonym blaszanym dachu”

Reżyseria

Kuba Kowalski

Scena

Malarnia

Czas trwania

2 godziny

Opis spektaklu:

„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny. Z okazji urodzin patriarchy, plantatora miliardera, przyjeżdżają do rodzinnego domu jego dwaj synowie z żonami. Jubilat obchodzi swoje ostatnie urodziny – jest śmiertelnie chory na raka. Nie wie o tym jego żona, nie wie sam chory; wiedzą synowie i synowe.

Pomimo wysiłków żony i sztucznie wytwarzanej przez nią świątecznej atmosfery, spotkanie rodzinne przemienia się w awanturę, seans upokorzeń i prania brudów. Tajemnice z przeszłości wychodzą na światło dzienne, frustracje i niespełnione pomysły na życie wybuchają na rodzinnym forum. Starszego syna rodzice traktują jak pomagiera, widzą w nim tylko zatrudnionego przez nich prawnika; on wraz z żoną, matką pięciorga dzieci, całe życie realizuje narzucony mu scenariusz odpowiedzialnego obywatela, godnego następcy ojca. Młodszy syn, uwielbiany przez rodziców, popada w alkoholizm i rujnuje błyskotliwą karierę sportową; opłakuje śmierć rzekomego „przyjaciela” i zmaga się ze swoją tożsamością seksualną. Jego żona, sfrustrowana emocjonalnie i seksualnie, samotna i bezdzietna jest na granicy szaleństwa. Nie daje jednak za wygraną i walczy. O co? O mężczyznę, z którym spędziła lata, o swoją pozycję w rodzinie, wreszcie o majątek, który zostawi po sobie śmiertelnie chory ojciec jej męża.

Teatr Polski w Poznaniu
ul. 27 Grudnia 8/10
61-737 Poznań

Kasa biletowa otwarta

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru

Biuro Obsługi Widzów czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Kontakt:

Tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28;
E-mail rezerwacja@teatr-polski.pl