Lato zdrowe międzypokoleniowe

Strefa zdrowia dostępna w każdą środę aż do 14 sierpnia. Oprócz bezpłatnych badań, organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę porad i konsultacji specjalistów, a także działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym dla mieszkańców chcących zadbać o swoje zdrowie podczas letnich wakacji. W przygotowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, od najmłodszych do najstarszych. Prowadzone będą zajęcia i warsztaty zachęcające do nauki np. pierwszej pomocy lub też filcowania na sucho. Zaplanowano różne atrakcje i konkursy z nagrodami. Przestrzeń na Targach daje swobodę wyboru aktywności odpowiadającej naszym potrzebom, ale również zachęca do zapoznania się z nowymi propozycjami.

17 lipca

Zepter International Poland - skierowania na tydzień bezpłatnej rehabilitacji masaż, pomiar ciśnienia, diagnoza chorób, oczyszczacz powietrza.

Prywatna Lecznica Certus Sp. Z o.o.- pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu glukozy, porady dietetyczne.

Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy Sp. z.o.o. - badanie słuchu.

Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji TerraCare - bezpłatne konsultacje w zakresie: podologii, fizjoterapii i diagnostyki stóp oraz doboru obuwia profilaktycznego dla dzieci.W

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” - praktyczna segregacja odpadów, gra „Segregacja na czas”, warsztaty plastyczne, zagadki, quizy, kolorowanki, jak prawidłowo posprzątać po swoim psie – zajęcia praktyczne.

Ogród Zoologiczny w Poznaniu – eksponaty i prezentacje.

Szkoła Rodzenia "Alma mater”- wykład seksuologa o planowaniu rodziny, wykład nt. praw pacjenta, wystąpienia położnej/specjalisty.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu – punkt informacyjny i warsztaty plastycznoartystyczne.

Palmiarnia Poznańska – animacje dla dzieci, lepienie z masy solnej, kolorowanki, zagadki.

Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych – informacje i rodzinne malowanie toreb.

Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności - warsztaty kulinarno-edukacyjne.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SPZOZ Filia w Owińskach – warsztaty dla dzieci i dorosłych – ergoterapia – gry i zabawy ruchowe dla dzieci i dorosłych.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu - badanie poziomu CO w wydychanym powietrzu oraz poradnictwo antynikotynowe dla osób dorosłych, ćwiczenia z alkogoglami dla osób dorosłych, konkursy o tematyce zdrowotnej dla dzieci i młodzieży, profilaktyka przeciwkleszczowa profilaktyka uzależnień.

Straż Miejska Miasta Poznania – zajęcia z bezpieczeństwa.

Instytut Żywienia Człowieka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Porady żywieniowe, konkursy o tematyce dotyczące prawidłowych zasad żywienia.

Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa Galewska - Rozmowy z rodzicami Warsztat dla rodziców „Być rodzicem...” Wspieranie rozwoju dziecka - informacje Szkoła czytania dla dzieci.

MedPolonia Sp. z.o.o. - bezpłatne konsultacje ginekologa oraz fizjoterapeuty na temat nietrzymania moczu.

Be Communications S.C. - Bezpłatne badanie w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w Kierunku HCV „Test na HCV – prosty krok do zdrowia”.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Osoby chętne zapraszamy do odwiedzenia pawilonu nr 2 na Targach (wejście od strony ul. Głogowskiej).