Listopad w Cafe Misja

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 14-11-2017.

Cafe Misja zaprasza na listopadowe wydarzenia.


Towarzyskie Urbanistów Pogawędki
Poniedziałek 13.11.2017, godz. 18:00
TEMAT: Od Beneluksu do Poznania - Dawid Strębicki
Zapraszamy na 23. Towarzyskie Urbanistów Pogawędki! O swoich projektach zrealizowanych w krajach Beneluksu i Polsce opowie architekt i urbanista, Dawid Strębicki.  Jak doświadczenia zdobyte za granicą wpłynęły na sposób patrzenia na polską przestrzeń, dowiemy się już 13 listopada br. w Cafe Misja o godz. 18:00. Po prezentacji zapraszamy do dyskusji z naszym gościem :)
Wstęp wolny
 
Koncert: 33 — PERŁA
 
Środa 15.11.2017, godz. 19.00
Podczas koncertu zostaną wykonane utwory z nowej płyty poświęconej Matce Bożej, wydanej w 100-lecie Objawień Fatimskich.
Album opowiada o Maryi współczesnym językiem, ukazując ją w jej ludzkiej postaci, jako kobietę i matkę. Na płycie znajdują się ballady w lekkim, smoothjazzowym charakterze, całość dopełniają groove'owe utwory z wykorzystaniem rockowych gitar i instrumentów elektronicznych.
Zapraszamy!
Bilety w cenie 10 zł dostępne w kawiarni Cafe Misja od 8.11.2017
 
Spotkanie podróżnicze: Jak w 50 dni przemierzyć Europę maluchem!
 
Poniedziałek 20.11.2017, godz. 18.30
50 dni w podróży, ponad 11 000 km, 15 krajów i 3 osoby – wszystko to w małym, ciasnym maluchu!

20 listopada o godz. 18:30 w Cafe Misja ekipa z fiata 126p opowie o swoich podróżniczych przygodach. Dowiecie się, jak wyglądały przygotowania do wyprawy, a także poznacie jej przebieg. Będzie o małpkach na Gibraltarze, spaniu na plaży, awariach auta i wielu innych niesamowitych wyzwaniach!
Spotkanie organizowane jest przez Fundację Wózkowicze w ramach projektu „Włącz Świadomość 2017” współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania.
Serdecznie zapraszamy!
 
Koncert: Tomasz Lewandowski
 
Środa 22.11.2017, godz. 19.00
Od lat znany i lubiany w kręgu piosenki balladowej i poetyckiej. Można wręcz powiedzieć, że klasyk gatunku. Kompozytor i gitarzysta. Początkowo silnie związany z piosenką turystyczną, nagradzany na festiwalach. Przez kilka lat wspominają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu: Wrzosowisko, Yapa, Piostur, Bazuna, OTGPS Szklarska Poręba i wiele innych.
Tomek koncertował u nas na początku roku, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Spełniło się marzenie i powstała płyta! Zatem spotkanie to będzie Poznańską Promocją Płyty i okazją do nabycia własnego egzemplarza (albo w większej ilości — absolutnie nie trzeba się w tym względzie ograniczać), z podpisem artysty!
Bilety w cenie 20 zł dostępne w kawiarni Cafe Misja od 6.11.2017.
 
Zapraszamy!
________________________________________
 
W KAWIARNI
 
Tydzień Gorącej Czekolady!
 
27.11 (poniedziałek) — 1.12.2017 (piątek)
Dziękujemy, że tak często przychodzicie do nas ze słowami: „Macie najlepszą gorącą czekoladę w Poznaniu!”.
Tydzień Gorącej Czekolady jest właściwie Waszym pomysłem. Pomysłem naszych gości! Wpadnijcie, poczęstujcie się gorącą, kakaową dobrocią przygotowaną w różnych wersjach smakowych. Będą na Was czekać dwa limitowane specjały. Aby spróbować naszej wersji czekolady chilli de lux oraz czekolady oreo, musicie nas odwiedzić w ostatnim tygodniu listopada!
Na wszystkie czekolady bez alkoholu obowiązuje podczas Tygodnia Gorącej Czekolady 20% zniżki. Sprawdźcie czy nasi goście mają rację!
 
Smaki jesieni!
 Bezglutenowe ciasto wegańskie na pysznym, daktylowo -orzechowym spodzie, ...
...jesienne cappuccino doprawione miodem i cynamonem. Rozgrzewająca herbata z pomarańczą, imbirem oraz innymi rarytasami. Słodka gruszka w czekoladzie pod pierzynką z bitej śmietany. Jedyne w swoim rodzaju — rozpływające się w ustach tosty orzechowe. Co znajduje się w środku? Sami sprawdźcie! Grzane wino z gorącymi malinami i malinówką. Grzane Marcowe czyli tradycyjny lager podawany na ciepło  z  pomarańczą i korzennymi przyprawami... Mmmmmm... Czego chcieć więcej?

 
Verba Sacra — Księga Wyjścia
 
Verba Sacra to projekt interdyscyplinarny, artystyczno-naukowo-religijny, poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej narodu polskiego, szczególnie uwzględniający dziedzictwo europejskie. Realizację rozpoczęto poprzez cykl dwunastu prezentacji tekstów biblijnych w styczniu 2000 roku. Od początku spotkał się z bardzo szerokim oddźwiękiem społecznym.
Na temat Verba Sacra napisano około 2000 publikacji — artykułów, recenzji, informacji. Liczbę uczestników oceniono na ponad

250 000 osób.

Aktualne i minione wydarzenia odbywające się w ramach Verba Sacra można śledzić na stronie http://www.verbasacra.pl/.
Najbliższe wydarzenia:
Niedziela 19 listopada, godz. 17:00 — Bazylika Archikatedralna w Poznaniu
„Księga Wyjścia” — w tym miesiącu usłyszycie fragmenty Księgi Wyjścia we współpracy następujących artystów:
Czyta: Dariusz Bereski
Komentarz: ks. prof. dr hab. Janusz Lemański
Muzyka: zespół pod dyrekcją Katarzyny Stroińskiej - Sierant /kompozycje, fortepian/
Scenariusz i reżyseria: Przemysław Basiński

Szczegółowe informacje na stronie https://www.cafemisja.pl/ 

Zapraszamy!