Poznańska Akademia Bezpieczeństwa

Spotkania edukacyjne w ramach Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa organizujemy na terenie całego miasta tak, aby jak każda zainteresowana nimi osoba mogła z nich skorzystać. Uczestnicy zajęć otrzymują Informator Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa oraz liczne gadżety, które pomogą zadbać Państwu o swoje bezpieczeństwo.

Spotkania z sędzią w stanie spoczynku panią Genowefą Pietraszewską 

Pani sędzia podzieli się z Państwem swoją wiedzą na temat praw m.in. w sytuacji, gdy obecny lub były małżonek nie przyczynia się do utrzymania rodziny lub dorosłe dzieci uniemożliwiają albo utrudniają kontakty z wnukami. Prowadząca podpowie też gdzie szukać pomocy, gdy ktoś z bliskich ujawnia objawy uzależnień oraz gdy w trudnej sytuacji materialnej nie możemy uzyskać pomocy finansowej od dorosłych dzieci. Byc może zainteresuje Państwa także jakie są możliwości działania, gdy zachodzi potrzeba umieszczenia osoby starszej lub schorowanej w domu pomocy społecznej lub jak osoba starsza może się obronić przed umieszczeniem jej w takiej placówce przymusowo. Wybranemu zagadnieniu poświęcony będzie jeden wykład w miesiącu. Oprócz spotkań z zakresu prawa rodzinnego specjalistka przygotowała także wykłady „Przychodzi senior do sądu” na temat funkcjonowania sądu i zachowania w przypadku wezwania przez sąd w charakterze świadka lub pokrzywdzonego.

4.12., godz. 12.00-14.00

Ubezwłasnowolnienie, umieszczenie w domu pomocy społecznej,  przesłanki i postępowanie w sądzie. Jak bronic się przed umieszczeniem w takiej placówce wbrew własnej woli?

Gdzie? Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19, sala 1, spotkania nieodpłatne

Kolejne tematy:

styczeń 2018 r. Przemoc w rodzinie, objawy uzależnień, problemy wychowawcze z wnukami - możliwości uzyskania pomocy; luty 2018 r. Jak działa sąd, jak się zachować w sądzie na rozprawie w sprawach karnych i cywilnych?;

marzec 2018 r. - spotkanie z miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta dotyczące sytuacji związanych z zakupami i pułapek czyhających na seniorów;

kwiecień/maj 2018 r. tematy zaproponowane przez samych seniorów, możliwość spotkania z gościem. 

Na spotkanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 847 21 11, CentrumIS ul. Mielżyńskiego 24.

Spotkania mają charakter edukacyjny - nie są to konsultacje spraw indywidualnych.

Szczegółowe informacje na temat Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa można znaleźć TUTAJ