Terminy najbliższych spotkań

Dowiedz się jak możesz lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo!

 Spotkania z sędzią w stanie spoczynku panią Genowefą Pietraszewską 

Pani sędzia podzieli się z Państwem swoją wiedzą na temat praw m.in. w sytuacji, gdy obecny lub były małżonek nie przyczynia się do utrzymania rodziny lub dorosłe dzieci uniemożliwiają albo utrudniają kontakty z wnukami. Prowadząca podpowie też gdzie szukać pomocy, gdy ktoś z bliskich ujawnia objawy uzależnień oraz gdy w trudnej sytuacji materialnej nie możemy uzyskać pomocy finansowej od dorosłych dzieci. Byc może zainteresuje Państwa także jakie są możliwości działania, gdy zachodzi potrzeba umieszczenia osoby starszej lub schorowanej w domu pomocy społecznej lub jak osoba starsza może się obronić przed umieszczeniem jej w takiej placówce przymusowo. Wybranemu zagadnieniu poświęcony będzie jeden wykład w miesiącu. Oprócz spotkań z zakresu prawa rodzinnego specjalistka przygotowała także wykłady „Przychodzi senior do sądu” na temat funkcjonowania sądu i zachowania w przypadku wezwania przez sąd w charakterze świadka lub pokrzywdzonego.

13.11., godz. 12.00-14.00
Obowiązek alimentacyjny między małżonkami: w czasie małżeństwa i po rozwodzie oraz obowiązek alimentacyjny dorosłych dzieci wobec rodziców i dziadków wobec wnuków.

4.12., godz. 12.00-14.00
Ubezwłasnowolnienie, umieszczenie w domu pomocy społecznej,  przesłanki i postępowanie w sądzie. Jak bronic się przed umieszczeniem w takiej placówce wbrew własnej woli?

Gdzie? Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19, sala 1, spotkanie nieodpłatne

Na spotkanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 847 21 11, CentrumIS ul. Mielżyńskiego 24.