Ósma edycja wydarzeń "Senioralni.Poznań" tuż tuż!

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Inaugurację 29 września o godzinie 12.00 na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania (plac Kolegiacki). 

Także 29 września o 12.00 na naszej stronie opublikujemy program wydarzeń.

Inauguracja, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tradycyjnie o godzinie 12.00 Prezydent przekaże seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym oddać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. Wręczy też certyfikaty wyróżnionym w akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom” firmom, instytucjom i organizacjom.

Po oficjalnej części inauguracji odbędzie się koncert Trzech Tenorów: Mirosława Niewiadomskiego, Mariusza Ruty oraz  Bartosza Kuczyka, pokaz tańca w wykonaniu Mariny Ostopei oraz potańcówka z DJ-em Aciu

Partnerem Głównym ósmej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych. 

W trakcie Inauguracji na Dziedzińcu na specjalnych stanowiskach będzie można także zagłosować w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz złożyć wniosek i otrzymać Poznańską Złotą Kartę.

Partnerem Inauguracji jest Aquanet s.a. a dzięki Cafe Misja (w krużgankach) będziecie sie Państwo mogli napić się pysznej kawy i zjeść smaczne ciasto.

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami przygotowało w tym roku wiele spotkań, warsztatów, drzwi otwartych, badań profilaktycznych i wystaw. W programie „Senioralnych” wycieczki do ciekawych miejsc w Poznaniu, spotkania z ekspertami z zakresu prawa i ubezpieczeń społecznych oraz poradnictwo skarbowe. Jak zwykle nie zabraknie inspirujących wykładów i propozycji na aktywne spędzenie czasu. Odbędą się również warsztaty z rozwoju osobistego.

Zachęcamy do pobrania i wydruku plakatu "Senioralnych". Plakaty można także odebrać w siedzibie Centrum.

Integralną częścią wydarzenia będą targi VIVA SENIORZY!, które odbęda się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegóły http://centrumis.pl/edycja-2018.html 

Partner Główny Senioralni.Poznań 2018

 

Partnerzy Inauguracji