Spektakl „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu”

Prezydent Miasta Poznania zaprasza seniorki i seniorów, mieszkających w Poznaniu, na spektakl pt.: „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu” do Teatru Polskiego, który zagrany zostanie 13 października 2019 r. o godz. 15.00.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek będzie możliwa 8 października od godz. 14.00 aż do wyczerpania dostępnej puli wejściówek.

W celu dokonania rezerwacji wejściówek należy:

  1. zadzwonić pod nr tel. Poznań Kontakt 61 646 33 44 (po połączeniu wybrać 0 lub 1, a następnie 0). Rezerwacje przyjmowane będą aż do wyczerpania określonej puli wejściówek,
  2. podać numer Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty”, swoje imię i nazwisko.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki (jedna wejściówka ważna dla jednej osoby).

W celu odebrania zarezerwowanych wejściówek, należy:

  1. zgłosić się do Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) 9 października w godz. od 8.00 do 16.00,
  2. podać imię i nazwisko oraz okazać Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”, na którą dokonano rezerwacji.

Osoby, które odbiorą wejściówki, a nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu, proszone są o przekazywanie wejściówek innym osobom posiadającym Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”.

Wejściówki ważne będą po okazaniu przy wejściu na spektakl Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty” (minimum 1 Karta na 2 osoby)

Opis spektaklu:

„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny. Z okazji urodzin patriarchy, plantatora miliardera, przyjeżdżają do rodzinnego domu jego dwaj synowie z żonami. Jubilat obchodzi swoje ostatnie urodziny – jest śmiertelnie chory na raka. Nie wie o tym jego żona, nie wie sam chory; wiedzą synowie i synowe.

Pomimo wysiłków żony i sztucznie wytwarzanej przez nią świątecznej atmosfery, spotkanie rodzinne przemienia się w awanturę, seans upokorzeń i prania brudów. Tajemnice z przeszłości wychodzą na światło dzienne, frustracje i niespełnione pomysły na życie wybuchają na rodzinnym forum. Starszego syna rodzice traktują jak pomagiera, widzą w nim tylko zatrudnionego przez nich prawnika; on wraz z żoną, matką pięciorga dzieci, całe życie realizuje narzucony mu scenariusz odpowiedzialnego obywatela, godnego następcy ojca. Młodszy syn, uwielbiany przez rodziców, popada w alkoholizm i rujnuje błyskotliwą karierę sportową; opłakuje śmierć rzekomego „przyjaciela” i zmaga się ze swoją tożsamością seksualną. Jego żona, sfrustrowana emocjonalnie i seksualnie, samotna i bezdzietna jest na granicy szaleństwa. Nie daje jednak za wygraną i walczy. O co? O mężczyznę, z którym spędziła lata, o swoją pozycję w rodzinie, wreszcie o majątek, który zostawi po sobie śmiertelnie chory ojciec jej męża.


W danym półroczu posiadacz Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty” może dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wejściówek na jeden z oferowanych spektakli. Kolejne rezerwacje na ten sam numer Karty będą możliwe w następnym półroczu.

Kolejne planowane wydarzenia kulturalne to:

Szczegółowe informacje na temat rezerwacji wejściówek na spektakl „Evita” i „Pippin” oraz innych wydarzeń kulturalnych pojawią się w odrębnych komunikatach.