Trwają zapisy na kursy komputerowy oraz tabletowy w CIS

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch bezpłatnych kursach: komputerowym i tabletowym, organizowanych w Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Zajęcia w kilkuosobowych grupach rozpoczynają się w kwietniu. Poprowadzi je pani Roma Cieślak. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (pod numerem: 61 847 21 11) oraz osobiście w Centrum. Osobą kontaktową jest Kinga Mistrzak.

Zapraszamy osoby, które chcą sprawniej obsługiwać tablet lub komputer. Na kurs prosimy przynieść swój własny sprzęt. Pierwszeństwo udziału w kursach przysługuje osobom, które nie korzystały do tej pory z kursów i konsultacji organizowanych przez Centrum. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kurs komputerowy (z laptopami)

"Z Internetem łatwiej odnaleźć się pośród codziennych spraw"

Internet ułatwia życie, ponieważ można znaleźć w nim rozwiązania wielu codziennych problemów. Na kursie podpowiemy, jak i gdzie szukać informacji dotyczących zdrowia, komunikacji, wydarzeń kulturalnych, bankowości, pogody i wielu innych dziedzin życia.

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godz. 11:30 - 13:00

9 spotkań / terminy:

kwiecień: 1, 8, 15, 29

maj: 6, 13, 20, 27

czerwiec: 3

Kurs tabletowy

"Tablet, czyli mój pomocnik w codziennych zadaniach"

Tablet może nam znacznie ułatwić życie lub umilić codzienne chwile. Pozwala dokumentować różne wydarzenia oraz dzielić się nimi z bliskimi. Jest przydatny w wyszukiwaniu informacji dotyczących najróżniejszych sfer naszego życia takich jak: bezpieczeństwo, zakupy, zdrowie czy kultura. Zapraszamy na kurs wszystkie osoby, które chcą nauczyć się wykorzystywać te możliwości.

Zajęcia będą się odbywać w środy w godz. 10:00 - 11:00

9 spotkań / terminy:

kwiecień: 3, 10, 17, 24

maj: 8, 15, 29

czerwiec: 5, 12