We Love Eating poleca

Poniżej polecane przez nas nadchodzące wydarzenia związane z podnoszeniem wiedzy i świadomości dotyczącej przygotowywania pożywnych posiłków i bezpiecznego podejmowania aktywności fizycznej.

Zaglądajcie do nas regularnie. Śledźcie nas też na facebooku

Zachęcamy także do śledzenia wydarzeń w ramach kampanii SeniorWFormie oraz Poznańskiej Akademii Zdrowia.Zapraszamy do zapoznania się z letnią ofertą CK Zamek. W programie m.in. wystawy, pokazy filmowe oraz zwiedzanie z przewodnikiem. w programie m.in. spotkania o tematyce zdrowotnej:

NA BALKONIE. ZDROWO – spotkanie dla młodzieży i dorosłych

kuratorka cyklu: Paulina Broniewska

Cykl spotkań poświęconych zdrowemu życiu będzie miał charakter otwartych wykładów z możliwością dyskusji. Przyjrzymy się naszemu ciału, temu jak funkcjonuje i wpływowi, jaki na ciało i naszą duchowość ma natura. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego zagadnienia i prowadzone będzie przez innego specjalistę. Zapraszamy wszystkich, którzy żyją zdrowo i tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak tego dokonać.  

g. 18.30 Hol Balkonowy / wstęp wolny
7.07. MĄDROŚĆ CIAŁA 
14.07. JOGA TWARZY 
21.07. 3M. MYŚLI MAJĄ MOC
28.07. ŚWIADOMY RUCH – SPRAWNE CIAŁO, ZDROWY DUCH
4.08. TECHNIKI WOLNOŚCI EMOCJONALNEJ W PRAKTYCE
11.08. ZREZYGNUJ Z DIETY, PRZEJDŹ NA ODŻYWIANIE
18.08. STARA WIEDZA NA NOWO ODKRYTA – KALENDARZ KSIĘŻYCOWY
25.08. LEPIEJ BYĆ SILNYM I ZDROWYM – CUD WYTŁUMACZALNY NAUKOWO 

Tutaj cała wakacyjna oferta Centrum Kultury ZAMEKO wodzie nie sposób zapomnieć latem, dlatego Szkoła Pływania Fregata Swimming zaprasza w lipcu i sierpniu na zajęcia gimnastyki w wodzie na basenie w Hotelu System (ul. Lechicka 101) oraz w Termach Maltańskich (ul. Termalna 1) – szczegóły pod numerem telefonu: 61-8759527.Plaża Miejska na Szelągu zaprasza na zajęcia jogi na plaży. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.00.

Miejsce: okolice Parku Szelągowskiego (ul. Ugory)

Oprócz zajeć jogi wiele atrakcji m.in. leżaki, gofry, zajęcia ruchowe itp.

Plaża Miejska na Szelągu finansowana ze środków Miasta Poznania.Fundacja Wózkowicze zaprasza seniorów do wzięcia udziału w zajęciach ruchowych (fitness na siedząco). 

Fitness na siedząco czyli DRUMS ALIVE® to forma zajęć fitness z wykorzystaniem piłek body ball i pałeczek. Zajęcia są proste, angażują ciało i umysł. Mogą w nich brać udział wszyscy, bez względu na wiek.

Najbliższe zajęcia:

Miejsce: stara zajezdnia tramwajowa (ul. Madalińskiego 17)

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje i zapisy: 501 366 533

Projekt dofinansowany za środków Programu Fundusz Inicjatwy ObywatelskichPoznańskie Stowarzyszenie Tai Chi zaprasza na nieodpłatne zajęcia w wakacyjnych grupach. 

Zajęcia odbywają się w lipcu i sierpniu:

Szczegóły i informacje: 784 650 104 lub 61 832 11 51

Tai Chi to system ćwiczeń zdrowotnych wywodzący się ze Starożytnych Chin, składający się z sekwencji powolnych, delikatnych ruchów powodujących obroty i rozciąganie ścięgien i mięśni. Tai Chi pozwala uzyskać odprężenie całego ciała, relaks umysłu, poprawia krążenie krwi.Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych, z obsługi tabletu, kursach językowych, dwudniowych warsztatach żywieniowych oraz dwudniowych warsztatach rehabilitacyjnych.

Oprócz szkoleń z języka angielskiego, obsługi komputera i tabletu mogą Państwo wziąć udział w:

4. Dwudniowe warsztaty rehabilitacyjne – mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy. Ponadto uczestnicy nauczą sie kilku skutecznych technik pracy ze skórą i mięśniami, celem likwidacji dokuczliwego bólu i otrzymają wiele cennych wskazówek dnia codziennego, w jaki sposób dbać o swoją kondycję i zdrowie. Zajęcia prowadzone będą przez fizjoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem.

 5. Dwudniowe warsztaty żywieniowe „Wiem, co jem” -  Warsztaty skierowane są do osób, które pragną powiększyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu dietetyki, żywienia oraz przygotowywania zdrowych potraw dostosowanych do możliwości ekonomicznych seniorów. Każdy kurs zorganizowany będzie w formie dwudniowych warsztatów w blokach po 5 godzin. W ramach warsztatów zaplanowano część teoretyczną i praktyczną, które będą się wzajemnie przeplatały.

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć można uzyskać od poniedziałku do piątku w biurze Caritas Poznańskiej przy Rynku Wildeckim 4a w Poznaniu, telefonicznie pod numerem 61 835 68 67 lub mailowo pod adresem seniorzy@caritaspoznan.pl 

 

W ramach projektu "Trener Senioralny" organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału zajęciach Zumby dla Seniorów.

Miejsce: klub ACK TROPS, ul. Św. Rocha 9

Zajęcia odbywać się będą w cyklu cotygodniowym w czwartki o godzinie 9.00.

Wstęp wolny!

Zumba dla Seniorów to doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, do chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób w wieku 50+. Wpływa na ogólne zwiększenie siły fizycznej i wydolności, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni. W rezultacie powoduje szybsze spalanie kalorii, poprawa sylwetki, lepsza kondycja i większa możliwość bezbolesnego wykonywania codziennych zajęć. Zajęcia są dostosowane do grupy. W choreografiach wykorzystujemy kroki z rozmaitych stylów tanecznych m.in. tango, cha-chy oraz salsy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, w związku z czym zapraszamy zarówno Panie jak i Panów.

Zajęcia prowadzi :
Małgosia Kasprzak
Studentka III roku Fizjoterapii
Instruktorka Zumby
Tel. 600 989 074Fundacja AWF zaprasza poznańskich Seniorów na pierwszą Spartakiadę Senioralną. Jest to wydarzenie realizowane w ramach programu Trener Senioralny AWF.

Zawody sportowo-rekreacyjne w kilkunastu konkurencjach odbędą się 31 lipca na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00, natomiast w samo południe nastąpi jej uroczyste otwarcie z udziałem zaproszonych gości.

Dla aktywnych uczestników przewidziano koszulki okolicznościowe a zwycięzcy poszczególnych konkurencji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Udział w rywalizacji jest bezpłatny.

Zawody organizowane są w ramach programu Trener Senioralny AWF, dofinansowanego, głosami mieszkańców w zeszłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.  Szczegóły dotyczące programu dostępne na stronie www.trener.awf.poznan.pl

W skrócie:

Kiedy: 31.07.2016r. (niedziela)

Gdzie: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 (ul. Droga Dębińska 21)

Program imprezy:

11:00 - Rozpoczęcie zapisów w biurze zawodów

12:00 - Oficjalne otwarcie Spartakiady Senioralnej 2016

12:00 - 17:00 Rozgrywki i konkurencje sportowo-rekreacyjne. 

Rozpoczęcie zapisów w biurze organizatorów od godz. 11.00.

Szczegółowe informacje: tel. 61 8 35 50 50/61 8 35 51 91