Wolontariat informacyjny

Raz w miesiącu spotykamy się z niezwykłą grupą ludzi - są wśród nich seniorzy, są i studenci, licealiści. A wszyscy mają jeden cel - pokazać dojrzałym poznaniakom, że naprawdę warto wyjść z domu!  

Pracując w Centrum wiemy, co ciekawego dzieje się w mieście, dokąd pójść, by spotkać serdecznych ludzi, by posłuchać wykładów, podyskutować, przyjrzeć się światu i znaleźć nowe lub rozwijać dotychczasowe życiowe pasje.

Poprzez działania Punktu Informacji 60+ za pomocą różnych metod docieramy do wielu dojrzałych mieszańców Poznania, zarówno w zorganizowanych środowiskach i instytucjach, jak i do osób prywatnych.

Mamy jednak wrażenie, że pomimo naszych szczerych chęci i coraz większych możliwości, ciągle widzimy białe punkty na mapie - miejsca, do których chcielibyśmy dotrzeć, ludzi, dla których informacje przez nas zbierane mogą być zachętą i pretekstem do rozpoczęcia nowej przygody, jaką może stać się czas późnej dorosłości wśród ludzi, z którymi dzielić można wspomnienia, marzenia i pasje.

Dlatego, Drodzy Wolontariusze, jesteście potrzebni: zarówno nam, przyczyniając się do naszej wspólnej satysfakcji płynącej z działań na rzecz podnoszenia jakości życia seniorów, jak też im samym. Przede wszystkim jednak otrzymacie w zamian wiele dobrych chwil, doświadczenia wdzięczności i radości z sensownej pracy na rzecz innych.

Spotykamy się pod koniec każdego miesiąca w CentrumIS. Rozmawiamy o tym, jak minął miesiąc, dokąd udało się dotrzeć, z kim nawiązać kontakt. Przygotowujemy dla wolotariuszy materiały informacyjne, które dostarczają do wybranych miejsc. Cieszy nas, że coraz więcej grup seniorskich wyczekuje naszych wolontariuszy, dzięki coraz więcej osób zaczyna inaczej patrzeć na możliwości i szanse jakie daje czas późnej dorosłości.

Dołączcie do nas!

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy (centrum@centrumis.pl). 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wolontariatu akcyjnego w Centrum Inicjatyw Senioralych: REGULAMIN.

Dołączcie do nas!