Wystawa zdjęć w Palmiarni

W dniach od 14-26 listopada Palmiarnia Poznańska zaprasza na wystawę zdjęć Adriany Bogdanowskiej "Śni się drzewom las".

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 14 listopada o godzinie 12.00 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej.

Palmiarnia - ul. Matejki 18 Poznań, tel. 61 865 89 07

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia Palmiarni:
PONIEDZIAŁKI ZAMKNIĘTE
od wtorku do soboty - 9:00 - 16:00 (kasa do godz. 15:00)
w niedziele i święta - 9:00 - 17:00 (kasa do godz. 16:00)

Ceny biletów:
Normalny: 9 zł
Ulgowy: 7 zł

Adriana Bogdanowska - poznanianka, przyrodnik z powołania i wykształcenia. Absolwentka Ochrony Środowiska na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od 2004 roku jest redaktor naczelną czasopisma Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA.

Nie interesuje jej czysto mechaniczne utrwalanie otaczającego świata. Jej prace cechuje subiektywizm, podporządkowanie utrwaleniu jedynego w swoim rodzaju momentu oddziałującego na zmysły. Potrafi wiele czasu spędzić w skupieniu, by uchwycić ulotną chwilę na zdjęciach, nie używa później do ich obróbki żadnych programów graficznych. Jak sama mówi, byłaby to już inna chwila i inne emocje.

Ma ona niezwykły dar rozkładania fotografowanej przestrzeni na składowe harmoniczne, tworząc swoisty chór alikwotów wzajemnie się przenikających. Umiejętnie nimi operuje, chowając niektóre z warstw nieostrożności, w plamach świetlnych czy też w cieniu. Powstają wtedy obrazy pełne energii, przenikających się form i barw. Trącają one delikatnie nasze struny wrażliwości, dzięki czemu powstaje swoista nić łącząca obraz i obserwującego.

Zapraszamy!