Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

1 mila Poznań – stań na starcie z olimpijczykami

14.8.2021

Biegacze, biegną po bieżni stadionuJuż 26 września na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się „1 mila – mityng lekki i atletyczny”. To wyjątkowa impreza dla amatorów, na której każdy, niezależnie od wieku czy biegowego zaawansowania, będzie mógł sprawdzić się na bieżni i stanąć na starcie z olimpijczykami i ambasadorami wydarzenia – Joanną Jóźwik i Marcinem Lewandowskim.

W tym roku podczas imprezy będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 milę (1609 m – w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizacja odbędzie się  również drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5 km, poprowadzonym częściowo na stadionie, a częściowo na terenach Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które znajdują się wokół stadionu.

1 MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą przeplatane licznymi konkursami z nagrodami. Każdy pakiet startowy można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program stypendialny „wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Zapisać się można poprzez stronę:

Bieg dla dzieci jest bezpłatny, pozostałe pakiety startowe zaczynają się od 39 zł.

„1 milę” organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt wspiera m.in. Miasto Poznań.

Szczegółowe informacje: