10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego

Na zdjęciu stacja rowerów miejskich.

1 marca rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny użytkownicy otrzymają dodatkowe strefy wypożyczeń i więcej rowerów bezstacyjnych.

Rower miejski, jako ważny element miejskiego systemu przemieszczania się zostanie bardziej związany z klasycznym transportem miejskim. Posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży PRM, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

W trakcie zbliżającego się sezonu przybędzie 7 stref i 87 rowerów 4G. Operator wykorzystuje zimę na niezbędną konserwację i drobne naprawy rowerów, tak żeby jak najlepiej służyły użytkownikom od 1 marca.

W tym sezonie będzie można korzystać z:

Zmiana taryfy Poznańskiego Roweru Miejskiego

Od 1 marca darmowe korzystanie z PRM będzie przywilejem wyłącznie posiadacza biletu okresowego na karcie PEKA. Dla osób, które nie będą go posiadały koszt pierwszych 30 minut wynajmu roweru wyniesie 1 zł (dotychczas od 21 do 60 minuty obowiązywała opłata 2 zł), a od 31 do 60 minuty wypożyczenie będzie kosztowało 2 zł. Oznacza to, że jeśli użytkownik wybierze korzystanie z PRM bez karty PEKA i biletu, cena za pierwszą godzinę wypożyczenia wyniesie 3 zł. To wzrost o 1 zł, ale w zamian tańszy i wydłużony będzie pierwszy przedział czasowy od 1 do 30 minuty (dotychczas już od 21 minuty opłata wynosiła 2 zł).

Zatem chcąc z korzystać z preferencyjnego cennika, wypożyczając rower trzeba będzie identyfikować się w systemie PRM poprzez kartę PEKA. Do bezpłatnego pierwszego przejazdu 30 minut uprawniają wszystkie bilety okresowe ważne w momencie wypożyczenia przez okres powyżej 14 dni.

Źródło: portal poznan.pl