Akademia 50+ Profutura

Akademia 50+ Profutura

ul. Ratajczaka 20/18a, tel. 61 852 53 09

Fragment zgłoszenia konkursowego:

 „Centrum Języków Obcych Profutura prowadzi głównie szkolenia językowe dla firm, instytucji i osób prywatnych. Zajmujemy się również kompleksowo organizowaniem, przeprowadzaniem oraz pisaniem i realizacją projektów szkoleniowych dofinansowywanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, również dla osób po 50. roku życia. Zrealizowaliśmy projekty: „Teraz My – Pokolenie 50+”, „Młodzi i Aktywni 45+”, „Język obcy-nieobcy 45+”, „Wirtualny System Nauczania 50+”.

Uzasadnienie:

W ramach swojej działalności firma prowadzi Akademię 50+ dla seniorów zainteresowanych własnym rozwojem, nawiązaniem nowych kontaktów towarzyskich oraz poszerzeniem wiedzy. Zajęcia są dostosowane do potrzeb osób starszych. W programie znajdują się zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania wspomagane e-learningiem. E-learning jest sprawdzoną formą nauki języka obcego, metoda cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczestników szkoleń. Akademia mieści się na pierwszym piętrze kamienicy.

Lektoraty odbywają się na różnych poziomach zaawansowania, które są określane za pomocą testu i, jeśli taka potrzeba, rozmowy z lektorem. W trakcie pierwszych zajęć istnieje możliwość zmiany grupy na inny poziom. Lektorzy prowadzący zajęcia charakteryzują się życzliwością, komunikatywnością, cierpliwością i pozytywnym nastawieniem do kursantów. Zapewniają dostęp do słowników i nowoczesnej sali multimedialnej.

Seniorzy mogą również skorzystać z kursu komputerowego, w ramach którego przyswajają wiedzę z zakresu systemu Windows, MS Office oraz internetu. Zajęcia odbywają się w siedzibie firmy, w centrum miasta, raz w tygodniu i trwają 1,5 godz. Kurs ma na celu zapoznanie osób w wieku 50+ z nowoczesnym sprzętem komputerowym i jego obsługą. Organizatorzy umożliwiają również kursantom, którzy nie mają swojego komputera, skorzystanie z niego w biurze w czasie dyżurów komputerowych. Każdy chętny ma do dyspozycji laptopa i wsparcie informatyka. Zarówno strona internetowa firmy, jak i platforma e-learningowa dostosowane są do potrzeb osób starszych dzięki przejrzystości, większej czcionce i łatwej obsłudze. Cena kursu jest konkurencyjna względem innych ofert rynkowych. Kursanci mogą się też napić wody lub świeżo parzonej kawy. Profutura współpracuje z Centrum Inicjatyw Senioralnych, Towarzystwem Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wielkopolskim Urzędem Pracy – owocem tej współpracy jest m.in. projekt Wirtualny System Nauczania 50+. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://akademia50.profutura.poznan.pl/

Stała oferta:

Akademia 50+ Profutura organizuje kursy j. angielskiego (15 spotkań po 1,5 godz. koszt. 285 zł).