Akademia Podróży Wojażer

Akademia Podróży Wojażer

ul. Dąbrowskiego 28a, tel. 61 662 84 03

Fragment zgłoszenia konkursowego:

„Akademia Podróży Wojażer proponuje poznawanie najbliższego regionu, kraju i Europy. Oprócz spacerów, wycieczek jednodniowych czy większych podróży, proponuje także klubowe spotkania, prelekcje, wykłady mające na celu rozwój interpersonalnych kontaktów ludzi o podobnych zainteresowaniach i w podobnym wieku”.

Uzasadnienie:

Akademia Podróży Wojażer mieści się w centrum miasta, w budynku stojącym w czystym, zadbanym podwórzu. Dostęp do biura jest łatwy i wygodny także dla osób mogących mieć problemy z poruszaniem się. Pomieszczenie jest widne i przestronne, z powodzeniem pełni także funkcję sali wykładowej. Akademia wyposażona jest w komputery, projektor i rzutnik multimedialny. Akademia Podróży Wojażer proponuje komplementarną ofertę aktywizującą dojrzałych poznaniaków. Oferta jest unikalna – dostosowana do potrzeb poznawczych osób starszych oraz ich możliwości fizycznych, stąd oferowane programy autorskie akcentują walory kulturowe zwiedzanych miejsc, proponują zwiedzanie bez pośpiechu, rozkoszowanie się światem w odpowiednim dla zainteresowanych tempie. Imprezy oferowane przez Akademię zawierają również elementy integrujące i rozrywkowe, np. pikniki czy ogniska. Większość przygotowanych i realizowanych imprez turystycznych jest skierowana do osób dojrzałych, zarówno turystów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, np. Kół Emeryta, czy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Każda oferta jest dokładnie przemyślana i opracowana pod kątem osób starszych,. Organizatorzy zapewniają odpowiedni standard hotelów, mimo to oferta cenowa pozostaje konkurencyjna. Dłuższe podróże zawsze są podzielone na etapy z noclegami tranzytowymi.

To, co zdecydowanie wyróżnia ofertę Akademii spośród ofert innych obecnych na rynku biur podróży to proponowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Klienci Akademii mogą liczyć na podmiotowe traktowanie, jako osoby współtworzące ostateczny kształt imprezy.

Misją Akademii jest podniesienie poczucia wartości i rozwój osób w wieku 50+ poprzez zapewnienie możliwości aktywnego spędzania czasu na najwyższym poziomie. Organizatorzy dążą również do tego, by Akademia Podróży Wojażer stała się miejscem integracji międzypokoleniowej, stąd proponowane są również imprezy, które mają zainteresować zarówno seniorów, jak i ich dzieci czy wnuki. Akademia Podróży Wojażer, rozpoczynając działalność w 2011 roku, została doceniona przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego, w wyniku czego uzyskała wsparcie finansowe w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

W biurze Akademii seniorzy znajdą również materiały informacyjne przygotowane przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.akademiawojazer.pl

Stała oferta:

Akademia Podróży Wojażer proponuje wycieczki dostosowane do potrzeb osób starszych. Oprócz wycieczek w ofercie spacery, prelekcje, wykłady.