Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Akademia Podróży Wojażer: wycieczki w marcu

24.2.2023

Logotyp Akademii Podróży WojażerOferta Akademii Podróży Wojażer jest dostosowana do potrzeb poznawczych osób starszych oraz ich możliwości fizycznych – wycieczki zakładają zwiedzanie bez pośpiechu.

Oferta wyjazdów na marzec:

Powitanie wiosny: Turew, Kopaszewo, Rabin, Racot

  • termin: 18 marca
  • cena: 170 zł (160 zł – po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty)

Uczestnicy tradycyjnego powitania wiosny nie tylko utopią marzannę i przegonią zimę, zwiedzą też miejsca związane z zasłużoną dla Wielkopolski rodziną Chłapowskich – Muzeum Gorzelnictwa w Turwi oraz pałac w Kopaszewie, w którym gościł Adam Mickiewicz i który w XIX w. trafił w ręce Dezyderego Chłapowskiego. Następnie wyruszą do Rąbinia, gdzie zwiedzą późnogotycki kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz nekropolię Chłapowskich. A na koniec Racot – słynna stadnina koni i pałac o niezwykłej historii.

Trójmiejskie nowości

  • termin: 31 marca-2 kwietnia
  • cena: 850 zł

W programie wyjazd do Gdańska (wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Dom Uphnagena, kościele św. Brygidy, spacer z przewodnikiem po okolicach Długiego Targu), Sopotu (spacer po słynnym molo) oraz Gdyni (spacer po śródmieściu, wizyta w Muzeum Miasta Gdyni).

Akademia Podróży Wojażer otrzymała certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom w ramach akcji prowadzonej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. Więcej na temat akcji oraz wyróżnionego miejsca przeczytać można na stronach:

Szczegóły: