Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na brązowym tle szarne napisy informujące o warsztatach dla seniorów, po prawej stronie zdjęcie motyla siedzącego na białym kwiecie, na dole plakatu logotypy organizatorów akcji.Fundacja „Młyn Wsparcia” zaprasza poznańskich seniorów i seniorki na warsztaty tworzenia regulowanych bransoletek ze splotem makramowym. Każdy uczestnik i uczestniczka wykona jedną bransoletkę dla siebie, a jedną na rzecz Hospicjum.

Srebrni Wolontariusze zachęcają, aby zapisać się za zajęcia i pod okiem instruktorów wykonać regulowane bransoletki z ozdobnym splotem makramowym. Umiejętności plecenia makramy nie są wymagane – potrzebna będzie jedynie odrobina cierpliwości, szczypta precyzji i ogrom zaangażowania. Każda bransoletka zostanie ozdobiona Motylem – symbolem hospicjum, dla którego seniorzy nieraz tworzyli już wcześniej rękodzieło, aby wspomóc finansowanie ich działalności.

Warsztaty odbędą się w Fundacji „Młyn Wsparcia” (ul. Mostowa 16) w terminach:

  • 19 października, czwartek o godz. 13.00,
  • 20 października, piątek o godz. 15.00,
  • 24 października, wtorek o godz. 13.00,
  • 27 października, piątek o godz. 13.00.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 662 035 498.

„Pleciemy, akcja charytatywna dla Hospicjum” to inicjatywa stworzona przez grupę seniorów, która została sfinansowana w ramach konkursu mikrograntów Akademia Aktywności Senioralnej 2023.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: