Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Akcje profilaktyczne w NFZ: choroby układu krążenia i epilepsja

13.2.2023

Logotyp NFZWielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do udziału w dwóch akcjach profilaktyczno-edukacyjnych, które organizuje przy okazji walentynek oraz Dnia Chorych na Padaczkę.

Harmonogram akcji:

wtorek, 14 lutego, godz. 8.00-16.00

W Salach Obsługi Klienta przy ul. Piekary 14/15 oraz przy ul. Grunwaldzkiej 158 klienci otrzymają informacje na temat programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) oraz słodki upominek w kształcie serca. Tego dnia pod hasłem: „W walentynki zadbaj o serce” przedstawicie NFZ-u będą udzielać informacji, jak dbać o serce swoje i swoich najbliższych oraz co robić, aby ograniczyć ryzyko zawału.

środa, 15 lutego, godz. 10.00-14.00

Tematem najbliższej „Środy z Profilaktyką” będzie epilepsja. W holu Sali Obsługi Klienta przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu bezpłatnych porad i konsultacji na temat tej choroby będą udziać przedstawiciele poznańskiego Stowarzyszenia Ludzi z Epilepsją, Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Koniczynka”. Przy stoisku edukacyjnym będą dostępne drukowane materiały na temat epilepsji oraz informacje o programie profilaktycznym Profilaktyka 40+, bezpłatnej platformie służącej zdrowemu odżywianiu: www.diety.nfz.gov.pl i kanale YouTube Akademia NFZ wspomagającym zdrowy tryb życia.