Senior w Domu: Aktywność

Oferta stała:

Internetowe zajęcia na żywo w ramach programu Trener Senioralny transmitowane od poniedziałku do soboty na profilu facebookowym projektu oraz antenie telewizji WTK (to m.in. Aktywny Senior, Zdrowy Kręgosłup, Zumba Gold, Siłownia Domowa, joga, gimnastyka, ćwiczenia rozciągające).

TRENER SENIORALNY - FACEBOOK

TELEWIZJA WTK

Infolinia techniczna: 880 229 415 (czynna w godz. 9.00-18.00), dla osób, które potrzebują wsparcia technicznego w zakresie obsługi transmisji.

Cykl programów dla osób starszych na antenie TVP3 Poznań, w którym prezentowane są proste, domowe ćwiczenia poprawiające kondycję fizyczną seniorów. W programie trenerka senioralna pokazuje różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem domowych sprzętów dostępnych dla każdego – krzeseł, mat, ręczników czy butelek z wodą. Emisja programu: poniedziałek-piątek, godz. 7.50 (premiera), godz. 14.50 (powtórka).

ĆWICZENIA

Program ćwiczeń fizjoterapeutycznych, dostosowanych do potrzeb i możliwości osób będących w każdym wieku. Zajęcia są dedykowane pacjentom placówki, a także każdemu, kto chce zadbać o swoją sprawność fizyczną.

E-REHABILITACJA

Proste ćwiczenia, dedykowane seniorom, które można samodzielnie wykonać w domu.

ĆWICZENIA

Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowały zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu. Ćwiczenia są łatwe do wykonania dla każdego. Konieczne jest jednak zachowanie kilku prostych zasad: stabilne buty, wybranie nieśliskiej powierzchni i ubioru, który nie krępuje ruchów.

ĆWICZENIA

Zestaw ćwiczeń ogólnousprawniających, które służą wzmocnieniu mięśni obręczy biodrowej, kończyn dolnych i tułowia.

ĆWICZENIA

Grupa wsparcia „Jesteśmy Razem w Formie” powstała z potrzeby utrzymania sprawności fizycznej w warunkach domowych. W poniedziałki o godz. 9.30 - zajęcia taneczne (zumba gold), w środy o godz. 9.30 - gimnastyka prozdrowotna, w piątki o godz. 8.10 - trening oddechowy.

ĆWICZENIA

Ćwiczenia z osteopatą Marianem Majchrzyckim są skuteczne przy różnych dolegliwościach oraz niewymagające potrzebnego sprzętu i całkowicie bezpieczne.

ĆWICZENIA

Darmowe zajęcia i ćwiczenia z fizjoterapeutami m.in. dla seniorów na profilu facebookowym placówki, zgłoszenia: tel. 665 505 606, info@gabinety-novina.pl, mailowo lub bezpośrednio przez Facebooka.

GABINETY MEDYCZNE NOVINA

Kilka prostych, bezpiecznych i niewymagających specjalistycznego sprzętu ćwiczeń, które pomogą zadbać o zdrowie.

ĆWICZENIA