Senior w Domu: Aktywność

Oferta stała:

Trener Senioralny

Zajęcia na żywo w ramach programu Trener Senioralny transmitowane są na profilu facebookowym projektu w wybrane dni w tygodniu (Zdrowy Kręgosłup, gimnastyka, joga) oraz antenie telewizji WTK (czwartki godz. 9.00 - Zdrowy Kręgosłup).

Infolinia techniczna: 880 229 415 (czynna w godz. 9.00-18.00), dla osób, które potrzebują wsparcia technicznego w zakresie obsługi transmisji.

Gimnastyka dla każdego

Cykl programów na antenie TVP3 Poznań, w którym prezentowane są proste, domowe ćwiczenia dla każdego, poprawiające kondycję fizyczną. W programie trenerka pokazuje różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem domowych sprzętów. Emisja programu: poniedziałek-piątek, w godz. 7.00-7.30 (kilka emisji kilkuminutowych filmów w trakcie porannego pasma "Witaj Wielkopolsko").

Na antenie TVP 3 emitowane były również ćwiczenia dedykowane seniorom, nadal dostępne na stronie TVP:

Wildecki Klub Senioralny "Schron Trzeciego Wieku"

W każdy poniedziałek o godz. 12.00 Schron zaprasza na qigong z Karoliną Kontschyts.

E-rehablitacja z Poznańskim Ośrodkiem Specjalistycznych Usług Medycznych

Program ćwiczeń fizjoterapeutycznych, dostosowanych do potrzeb i możliwości osób będących w każdym wieku. Zajęcia są dedykowane pacjentom placówki, a także każdemu, kto chce zadbać o swoją sprawność fizyczną.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Proste ćwiczenia, dedykowane seniorom, które można samodzielnie wykonać w domu.

Program profilaktyczny „Aktywny senior w domu”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowały zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu. Ćwiczenia są łatwe do wykonania dla każdego. Konieczne jest jednak zachowanie kilku prostych zasad: stabilne buty, wybranie nieśliskiej powierzchni i ubioru, który nie krępuje ruchów (na stronie projektu można pobrać też e-booka, czyli opracowanie z ćwiczeniami w formie PDF).

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu

Zestaw ćwiczeń ogólnousprawniających, które służą wzmocnieniu mięśni obręczy biodrowej, kończyn dolnych i tułowia.

Centrum Medyczne Stanley

Ćwiczenia z osteopatą Marianem Majchrzyckim są skuteczne przy różnych dolegliwościach oraz niewymagające potrzebnego sprzętu i całkowicie bezpieczne.

Joanna Apolinarska, SAF AQUA

Kilka prostych, bezpiecznych i niewymagających specjalistycznego sprzętu ćwiczeń, które pomogą zadbać o zdrowie.

Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury

W wybrane dni miesiąca na profilu Stowarzyszenie emitowane są ćwiczenia „Zdrowy Kręgosłup” oraz gimnastyka wzmacniająca.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

W ramach projektu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” seniorzy odczuwający pogorszenie stanu fizycznego w związku z epidemią koronawirusa, mogą skorzystać ze wsparcia fizjoterapeutów. Projekt trwa do grudnia 2020 roku.