Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Betlejem Poznańskie – wiele atrakcji także na Łazarzu

08.11.2021
Zdjęcie jarmarku bożonarodzeniowego w Poznaniu na placu Wolności: stragany ozdobione światełkami, z lewej strony wysoki świąteczny wiatrak, w tle widać Muzeum Narodowe, wokół straganów mnóstwo ludzi.
fot. UMP

Po rocznej przerwie do Poznania wraca Betlejem Poznańskie. Tym razem oprócz tradycyjnego jarmarku na placu Wolności, klimat świąt zagości także na Łazarzu – przed głównym wejściem do Areny, na nowo otwartym Rynku Łazarskim oraz w City Parku. 

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 26 grudnia. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 17.00. Tak jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life. 18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania „Cichej Nocy” w możliwie dużej liczbie języków. W przedświątecznym programie wydarzeń znalazło się także m.in. Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show, a  w Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępna będzie skrzynka na listy do Gwiazdora.

Świąteczne niespodzianki czekają także na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie nastąpi 4 grudnia. W ten weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

To nie koniec wrażeń, bowiem atrakcje czekają także przy wejściu głównym do Areny. W ramach Betlejem Poznańskiego w dniach 10-19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy.  Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.  Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej.

Chętni wystawcy, chcący zaprezentować swoją ofertę na jarmarkach bożonarodzeniowych przy Arenie oraz na Rynku Łazarskim, mogą zgłaszać się do spółki Targowiska.

Wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich także zabytkowy „Ogórek” MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci. Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać ok. 40 wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. W programie znalazły się m.in. bezpłatne warsztaty piernikowe dla dzieci. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny. Ze względu na planowany remont Starego Rynku choinka stanie w tym roku na placu Wolności (od strony ul. Paderewskiego, przy fontannie). Uroczyste rozświetlenie choinki nastąpi 3 grudnia o godz. 17.00.

Uwaga!

Seniorki i seniorzy w ramach Betlejem Poznańskiego będą mogli kupić wino grzane w zniżkowej cenie: 12 zł (po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty).

Więcej informacji o świątecznych atrakcjach można znaleźć na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego, która będzie na bieżąco aktualizowana.

Źródło: