Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznańska Akademia Bezpieczeństwa

Logotyp projektu Poznańska Akademia BezpieczeństwaPowołaniu Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa przyświecała myśl o potrzebie zintensyfikowanych, przemyślanych i wielowymiarowych działań na rzecz edukacji seniorów i seniorek w zakresie bezpieczeństwa osobistego i zdrowotnego. Projekt został zainagurowany w listopadzie 2016 roku.

Obecnie w ramach Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa odbywają się spotkania w klubach seniora na temat bezpieczeństwa osobistego – prowadzą je przedstawiciele Straży Miejskiej w Poznaniu we współpracy z partnerami. W trakcie odbywającego się w październiku cyklu „Senioralni. Poznań” Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza też na spotkania ze specjalistami różnych dziedzin, podczas których poruszane są wątki związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. W siedzibie CIS w każdy wtorek działają również dyżury policjantów z Komendy Wojewódzkiej Polski w Poznaniu. W wersji elektronicznej dostępny jest specjalny informator, w którym znaleźć można przydatne informacje zarówno na temat bezpieczeństwa finansowego, jak i zdrowotnego, drogowego, farmaceutycznego, pożarowego i wielu innych.

W poprzednich latach (2017-2019) w ramach Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu odbywały się cykliczne spotkania na temat bezpieczeństwa osobistego, udzielania pierwszej pomocy, pomocy medycznej w nagłych wypadkach, praw pacjenta, pomocy prawnej czy zasad funkcjonowania sądu, szczegóły).