Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Informator Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa

Grafika artykułu: Okładka Informatora Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa. W centrum zdjęcie seniorki i seniora, rozmawiają przed drzwiami, nad zdjęciem na granatowym polu biały napis: "Informator Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa", pod zdjęciem, na białym polu logotypy partnerów informatora. Poczucie bezpieczeństwa osiągamy poprzez dbałość o wiele wymiarów naszego życia. Staramy się otaczać przyjaznymi ludźmi, dbamy o przytulność naszych domów, utrzymujemy życzliwe stosunki z sąsiadami. Wiele jest jednak spraw i tematów, które wydają się szczególnie istotne w okresie późnej dorosłości, kiedy bieg życia nabiera tempa spacerowego, częściej bywamy sami, częściej też samodzielnie dbamy o życiową codzienność.

Z myślą o tych aspektach życia, które mogą przyczynić się do zwiększenia poczucia komfortu i bezpieczeństwa najstarszych poznaniaków i poznanianek, powstał Informator Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa. Znaleźć w nim można przydatne informacje zarówno na temat bezpieczeństwa finansowego, jak i zdrowotnego, drogowego, farmaceutycznego, pożarowego i wielu innych.

Informator jest integralną częścią działań związanych z powołaniem w listopadzie 2016 roku Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa, powstał m.in. we współpracy z Wojewódzką Komendą Policji w Poznaniu.

Zapraszamy do lektury Informatora: