Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpieczni na działkach – apel policji

18.5.2023

Logotyp Komendy Wojewódzkiej Policji w PoznaniuPrzed nami długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu działkowego. Wypoczynek na świeżym powietrzu ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiele osób swój wolny czas spędza właśnie w ten sposób. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przypomina o podstawowych zasadach, które pomogą działkowiczom zadbać o bezpieczeństwo osobiste.

Wszelkiego rodzaju domki i altanki na terenie ogródków działkowych przeżywają w okresie letnim swego rodzaju odrodzenie. Jednak podczas wypoczynku nasza czujność i ostrożność bywa osłabiona. Zdają sobie z tego sprawę złodzieje, którzy tylko czyhają na taką okazję. Spędzając czas w ogrodzie, najczęściej nie zamykamy za każdym razem drzwi do domku, ponieważ co chwilę po coś sięgamy. Musimy jednak pamiętać o tym, że sprawca zazwyczaj obserwuje ofiarę, żeby zadziałać w najbardziej dogodnym dla niego momencie.

Wystarczy chwila nieuwagi i ktoś niepostrzeżenie wkradnie się do naszej altanki, zabierając portfel, torebkę, telefon czy inne wartościowe przedmioty. Nie pozostawiajmy otwartych drzwi, bądźmy czujni i nie ułatwiajmy złodziejom sprawy. Równie ważną kwestią jest nasze bezpieczeństwo osobiste. Może zdarzyć się tak, że przyłapiemy włamywacza na gorącym uczynku, a on nie będzie się długo zastanawiał i zrobi wszystko, żeby zachować rzeczy, które chciał ukraść, i na pewno nie zawaha się użyć w stosunku do nas przemocy.

Wypoczywajmy, relaksujmy się i korzystajmy z ciepłych dni, ale nie zapominajmy o najważniejszej rzeczy, jaką jest nasze bezpieczeństwo!