Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpłatna mammografia dla kobiet wieku od 50 do 69 lat

31.5.2021

Na grafice zdjęcie dwóch kobiet siedzących na kanapie i przytulających się - jedna jest starsza, druga - młodsza. Powyżej zdjęcia logotypy: NFZ, LUX MED Diagnostyka oraz Kaufland. Poniżej zdjęcia napis: "Zbadaj się i zyskaj spokój".W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi  firma LUX MED zaprasza na bezpłatną mammografię dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone kobiety, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz:

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W Poznaniu mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała przy markecie Kaufland (Aleje Solidarności 42) w dniach:

  • 25 czerwca, w godz. 8.00-15.00
  • 26 czerwca, w godz. 9.00-16.00
  • 28 czerwca, w godz. 9.00-17.00
  • 29 czerwca, w godz. 9.00-17.00

Uwaga: Godziny badań mogą zostać zmienione w zależności od ilości zarejestrowanych pacjentek.

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.

Szczegółowe informacje:

W związku z epidemią COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek i personelu medycznego organizatorzy badania proszą o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.