Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpłatne konsultacje w związku ze szczepionką przeciw RSV

28.7.2022

Grafika artykułu: Po lewej stronie zielony napis "Wspólnie w trosce o zdrowie", pod nim logotyp Synexus, po prawej stronie zdjęcie pary seniorów, tańczą, trzymają się za ręce, uśmiechają się, w tle widać kwiaty. Centrum Medyczne Synexus prowadzi badanie kliniczne nad szczepionką przeciw RSV, w związku z czym zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne konsultacje lekarskie.

Czym jest RSV?

To powszechnie występujący i bardzo zakaźny wirus, który zwykle wywołuje objawy przypominające grypę: niedrożny nos lub katar, silny kaszel, gorączka, świszczenie podczas oddychania, ból gardła, utrudnione oddychanie.

W jaki sposób przenosi się RSV?

RSV rozprzestrzenia się drogą kropelkową – poprzez kaszel lub kichnięcie, ewentualnie przez dotknięcie powierzchni lub przedmiotu, na którym znajduje się wirus.

Dlaczego zapobieganie zakażeniu wirusem jest ważne?

Wirus RSV może stanowić poważne zagrożenie u osób w starszym wieku, a w szczególności u pacjentów z chorobami serca lub płuc (takimi jak POChP, astma, niewydolność serca) czy u osób z osłabionym układem immunologicznym.

Kontakt w sprawie konsultacji:

  • Centrum Medyczne Synexus, ul. Głogowska 31/33, tel. 22 262 92 15.

Centrum Medyczne Synexus otrzymało certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom w ramach akcji prowadzonej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. Więcej na temat akcji oraz wyróżnionego miejsca przeczytać można na stronach: