Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Fundacja Szansa zaprasza osoby w wieku 60+ mieszkająca na terenie Jeżyc do udziału w bezpłatnych warsztatach. W programie m.in. warsztaty plastyczne i komputerowe oraz zajęcie sportowo-rekreacyjne.

Oferta spotkań

Warsztaty plastyczne

Malowanie szali na jedwabiu, malowanie obrazów na płótnie. Warsztaty prowadzone będą przez artystów STiSK  w każdą środę od 18 maja do 8 czerwca w godz.14.00-18.00  w Szkole Podstawowej nr 23.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

Odbywać się będą w soboty od 21 maja do 11 czerwca w godz. 10.00-13.00 na basenie i w plenerze.

Warsztaty komputerowe

Odbywać się będą w każdy piątek od 20 maja do 10 czerwca w godz. 16.30-19.30 w sali komputerowej w Szkole Podstawowej nr 23.

Warsztaty realizowane będą w dwóch blokach tematycznych.

  • Zapoznanie z zasadami działania i możliwościami nowoczesnych urządzeń multimedialnych

Poruszane wątki: prezentacja i zapoznanie z zasadami działania nowoczesnych urządzeń (smartfonów, tabletów, netbooków, komputerów stacjonarnych, aparatów cyfrowych, urządzeń wielofunkcyjnych), przedstawienie możliwości wyszukiwarki Google (ćwiczenie umiejętności pozyskiwania niezbędnych informacji dotyczących urzędów, ośrodków zdrowia, pogody, dojazdu), wprowadzenie do poczty e-mail i komunikatorów na przykładzie Skype, zapoznanie z serwisem YouTube (wyszukiwanie informacji, filmików, muzyki), platformy społecznościowe (Facebook)

  • Charakterystyka oszustw internetowych (we współpracy z Fundacją Bezpieczna Inwestycja)

Poruszane wątki: fałszowanie opinii w Internecie, marketing szeptany, podszywanie się pod strony internetowe, porady dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

W ofercie spotkań również:

  • Spotkanie z podróżnikiem – organizatorem i uczestnikiem m.in. wypraw do Arktyki, Skandynawii, na Mont Blanc.
  • Spotkanie z lekarzem fizjoterapeutą i osteopatą (wykład na temat chorób w starszym wieku, schorzeń narządu ruchu, kręgosłupa, sposobów  przeciwdziałania tym schorzeniom, oraz występującym bólom, wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie, depresji, badań kontrolnych)
  • spotkanie z poznańskimi artystami, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami i pomogą stworzyć pierwsze prace.

Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 609 085 751.