Bezpłatne warsztaty grupowe dla seniorów z obsługi smartfona!

Grafika artykułu: w centrum na różowo-pomarańczowym tle seniorka, w ręku trzyma smartfona, patrzy na ekran, uśmiecha się. Powyżej napis: "Warsztaty. Smartfon edukacja 2023".

Fundacja SeniorApp organizuje bezpłatne szkolenia z obsługi smartfonów i bezpieczeństwa w sieci dla seniorów. W nowym roku rozpoczyna kolejną edycję projektu Smartfon Edukacja, czyli cykl bezpłatnych szkoleń grupowych dla seniorów z obsługi telefonów.

Każde ze spotkań ma formę warsztatów grupowych, podczas których uczestnicy uczą się m.in tego, jak bezpiecznie korzystać ze smartfona i internetu oraz jakie narzędzia i aplikacje mogą być przydatne w codziennym życiu. Po zajęciach grupowych seniorzy mają również szansę na indywidualną konsultację z prowadzącymi warsztaty.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia szkolenia jest zebranie grupy min. 25 osób. Maksymalna liczba osób w grupie to 30 uczestników. Istnieje możliwość organizacji II sesji warsztatów jednego dnia dla dwóch grup po 25 osób. Czas trwania pojedynczego warsztatu to ok. 3 godziny.

Jak dokonać zgłoszenia grupy?

Aby zgłosić grupę do udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Fundacji:

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest posiadanie przez słuchaczy telefonu typu smartfon (telefon z ekranem dotykowym typu: Android lub iOS) oraz podstawowe doświadczenie z obsługą urządzenia.

Działania Fundacji SeniorApp skoncentrowane są przede wszystkim wokół przełamywania barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

Szczegóły: