Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpłatne zajęcia w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego

07.4.2022

Grafika artykułu: w centrum kobieta, ma brązowe włosy, jest uśmiechnięta, na czubku jej głowy znajduje się świecąca się żarówka, w tle fioletowe liście i chmury. Fundacja Ciszum w ramach projektu Szkoła Radzenia Sobie oferuje warsztaty, treningi i zajęcia psychoedukacyjne dla dorosłych mieszkanek i mieszkańców Poznania. 

Spotkania odbywają się stacjonarnie lub online. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dostępne są:

  • Treningi

Trening obejmuje 3 spotkania po 2 godziny. Ta dłuższa forma zajęć pozwoli zgłębić wybrany temat oraz nabyć nowe umiejętności. Trening rekomendowany jest osobom doświadczającym kryzysu psychicznego, które chcą nauczyć sobie z nim radzić.

Szczegółowe informacje (terminy i tematy spotkań, formularze zgłoszeniowe)

  • Warsztaty

Warsztat to 3-godzinne spotkanie, które pozwoli zdobyć praktyczną wiedzę na wybrany temat. Uczestniczki i uczestnicy zajęć poznają techniki i metody radzenia sobie z problemami natury psychicznej.

Szczegółowe informacje (terminy i tematy spotkań, formularze zgłoszeniowe)

  • Psychoedukacja

Psychoedukacja to 1,5-godzinne spotkanie w formie pigułki wiedzy. W prosty sposób przybliży najważniejsze informacje na wybrany temat z zakresu psychologii.

Szczegółowe informacje (terminy i tematy spotkań, formularze zgłoszeniowe)

Spotkania dla grup senioralnych

Fundacja Ciszum może również zorganizować bezpłatne zajęcia m.in. dla klubów seniora. Temat, termin i miejsce spotkania są ustalane indywidualnie, według zapotrzebowania grupy (obecnie spotkania stacjonarne w ramach projektu odbywają się m.in. w CK „Zamek”, ale mogą się one odbyć na przykład w siedzibie klubu seniora).

Zgłoszenia i szczegółowe informacje: