Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Biblioteka Raczyńskich otwarta od 4 maja

29.4.2021

Na zdjęciu na pierwszym planie widać nowoczesne kanapy i stoliki, przy których wypoczywać mogą czytelnicy. W tle półki z bibliotecznymi książkami. W Bibliotece należy zasłaniać usta i nos, dezynfekować ręce, zachowywać dystans oraz przestrzegać wyznaczonych limitów osób.

Biblioteka będzie działać z wolnym dostępem do półek. Czytelnia w gmachu głównym będzie działać w reżimie sanitarnym (obowiązują zapisy, szczegóły). Wznowiona zostaje też usługa Książka dla Seniora i Czytanie bez barier (szczegóły, pierwsze wizyty bibliotekarzy odbędą się 10 maja).

Wypożyczalnia od 4 maja czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Termin zwrotu nieprzeterminowanych materiałów bibliotecznych zostaje automatycznie przedłużony do 23 maja.

Otwarcie nowej filii 

W środę 5 maja przypada 192. rocznica otwarcia Biblioteki Raczyńskich. Urodziny Biblioteka uczci w tym roku wyjątkowo – otwarciem Filii Wildeckiej/F53 w nowej lokalizacji. Filia mieści się na pierwszym piętrze galerii handlowej Green Point przy ul. Hetmańskiej 91. Czytelnicy będą mieć w niej do dyspozycji ok. 50 tys. zbiorów (książek, audiobooków, filmów, czasopism). Obie placówki (Filia Wildecka i Fila 53 dla dzieci) będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00, a w soboty w godz. 9.00-15.00.