Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu seniorzy biorący udział w oprowadzaniu po Centrum Szyfrów Enigma, niektórzy siedzą na krzesłach, niektórzy stoją w tyle pomieszczenia, seniorzy zwróceni są w stronę przewodniczki, wszyscy mają zestawy słuchawkowe.
Fot. Łukasz Gdak/PCD

Koniec roku w Centrum Szyfrów Enigma będzie jednoczesnym finałem rezydencji artystycznej  w ramach projektu poświęconego Szyfrodziewczynom. W programie przewidziano m.in. odsłonięcie muralu i premierę zina. Odbędzie się także  bezpłatne zwiedzanie dla seniorów.

Najbliższe wydarzenia (wybrane):

Czytanie performatywne „Radioty” w reżyserii Ewy Kaczmarek

„Radiota” to próba ożywienia trudnej historii przez wspomnienia i emocje. W rolach głównych wystąpią Paweł Siwiak i Ewa Kaczmarek. Pokaz wzbogacą tworzone na żywo projekcje Macieja Domagalskiego oraz muzyka Adama Brzozowskiego.

Finał rezydencji artystycznej w CSE: odsłonięcie muralu i premiera zina 

Zuzanna Kamińska i Weronika Jaźwińska, tworzące artystyczno-feministyczny duet, w ramach którego angażują się w walkę o prawa kobiet oraz innych grup mniej uprzywilejowanych, realizują w Centrum Szyfrów Enigma swój autorski projekt poświęcony Szyfrodziewczynom.

  • 6 grudnia, godz. 17.00
  • wstęp wolny

Szyfry przez wieki: zwiedzanie dla seniorów

Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji Centrum Szyfrów Enigma w towarzystwie przewodniczki lub przewodnika. Uczestniczki i uczestnicy prześledzą kilkanaście wieków dziejów szyfrów i ukrywania informacji. Porozmawiają też o dawnej i współczesnej nauce i technice: organizatorzy pokażą, jak złamanie szyfru Enigmy wpłynęło na świat, w którym żyjemy.

  • 19 grudnia, godz. 15.30
  • udział na podstawie bezpłatnych biletów dostępnych w kasie CSE lub przez rezerwacje pod numerem tel. 61 888 45 12

Szczegóły: