Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza do udziału w projekcie „Noise”

22.4.2022

Grafika artykułu: W centrum duży, zielony napis "Noise", w tle żółto-czarne paski, na dole, na czarnej belce logotyp Centrum Szyfrów Enigma, Poznańskiego centrum Dziedzictwa i Miasta Poznań. Projekt „Noise” to wiosenno-letnia propozycja Centrum Szyfrów Enigma skierowana do poznaniaków, zapraszająca ich do uczestnictwa w wydarzeniach osnutych wokół brzmienia miasta i życia mieszkańców.

W maju i czerwcu Centrum Szyfrów Enigma we współpracy z Kołorkingiem Muzycznym organizuje cykl różnorodnych, powiązanych ze sobą wydarzeń pod wspólnym hasłem „Noise”. Uczestnicy i uczestniczki tego projektu będą przysłuchiwać się brzmieniu ulicy Święty Marcin i je rejestrować: wezmą udział w trzech spacerach dźwiękowych, a także w warsztatach budowania instrumentów z recyklingowanych przedmiotów codziennego użytku – i zagrają na nich na koncercie w tajemniczym miejscu.

W maju CSE zaprasza na przechadzki po remontowanym świętomarcińskim fyrtlu, prowadzone przez doświadczonych łowców dźwięków. Nagrane podczas nich brzmienia będą materiałem do stworzenia „Dźwiękowiska 90.1”. Spacer odbędą się 7 i 14 maja o godz. 12.00 oraz 18 maja o godz. 11.00.

Spacery dźwiękowe będą odbywały się w grupach 15-osobowych. W wybranych terminach na wydarzeniach zapewnione zostanie wsparcie tłumacza języka migowego oraz asystentura dla osób niewidomych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: wydarzenia@csenigma.pl.

Szczegóły: