Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Centrum Szyfrów Enigma: zwiedzanie z przewodnikiem dla seniorów

26.6.2023

Grafika artykułu: Na żółtym tle napis: "Szyfry przez wieki" na kółkach połączonych linią, przypominających przyciski maszyny do pisania. Poniżej napis zapraszający na wydarzenie i logotypy instytucji.

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza seniorki i seniorów na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodniczki lub przewodnika, które odbędzie się 27 czerwca. Na oprowadzanie „Szyfry przez wieki” obowiązują bezpłatne wejściówki.

Uczestnicy zwiedzania będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą i najnowocześniejszą wystawą multimedialną Poznania. Przewodnik lub przewodniczka opowiedzą prawdziwą historię poznańskich matematyków i ich odkryć, które zmieniły dzieje świata.

Seniorom i seniorkom zostanie zaproponowane wyzwanie dla umysłu: prześledzenie kilkunastu wieków dziejów szyfrów i ukrywania informacji. Będzie okazja do rozmowy o dawnej i współczesnej nauce oraz technice. Uczestnicy dowiedzą się, jak złamanie szyfru Enigmy wpłynęło na świat, w którym żyjemy.

Zwiedzanie dla seniorów z przewodnikiem lub przewodniczką odbędzie się 27 czerwca o godz. 16.00 i potrwa około 90 minut.

Liczba uczestników jest ograniczona. W zwiedzaniu może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować lub odebrać w kasie Centrum Szyfrów Enigma.

Szczegóły: