Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Chłopaki nie płaczą? – Scena Robocza w maju

27.4.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu aktorzy Sceny Roboczej, dwóch mężczyzn siedzi na scenie, opiera się o siebie plecami, mężczyzna po prawej stronie ma lekko zgięte nogi, nosi czerwony kostium, mężczyzna po lewej stronie nosi niebieski kostium sportowy, ma zgięte nogi, opiera ręce na kolanach, patrzy w górę, aktorów oświetla jasne światło z góry.
„Bromance”, Scena Robocza, fot. Maciej Zakrzewski

Ile imion ma kobiecość? Czy płacz to najlepszy sposób na wyrzucenie emocji? Scena Robocza zaprasza na majowe spektakle pełne emocji, które z pewnością skłonią do przemyśleń. Bilety dla seniorów i seniorek w cenie 20 zł. 

Harmonogram spektakli

„Dziewczyny opisują świat”

  • 5 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Surowość, witalność, niezgrabność, szczerość, mnogość emocji, ale też humor – dziewczyńska energia przeniesiona z kart pamiętników w przestrzeń teatru. „Dziewczyny opisują świat” to spektakl opowiadający o tworzeniu się kobiecego podmiotu i różnych modelach kobiecości, funkcjonujących i przekazywanych przez pokolenia polskich kobiet.

„Have a good cry”

  • 7 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Najlepszą formą oczyszczenia jest płacz. To właśnie do niego zachęca spektakl – do wyrzucenia z siebie bezsilności, podzielenia się ogromem emocji, które w sobie trzymamy. „Have a good cry” to przestrzeń wspólna, która może stać się miejscem oczyszczenia, wsparcia, uwolnienia albo bycia razem przez krótką chwilę i bez żadnego przymusu.

„Bromance”

  • 18 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Spektakl szuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności, bez obawy o bycie posądzonym o śmieszność lub słuchanie krytycznych uwag o niemęskim zachowaniu. W „Bromance” performerzy skupiają się na sytuacjach, w których mężczyźni, z lęku przed wykluczeniem, wyrzekają się pewnych gestów i zachowań.

Bilety dla seniorów w cenie 20 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu 30 min przed wydarzeniem.

Szczegóły: