Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Cyfrowa Akademia Senior 60+

01.10.2021

Fundacja Wielspin-Reha oraz Centrum Języków Obcych „Kontakt” zapraszają seniorki seniorów z Poznania do udziału w bezpłatnych szkoleniach umiejętności cyfrowych (z wykorzystaniem platformy Zoom) na poziomie podstawowym i na poziomie zaawansowanym.

Szkolenia podstawowe

W bezpłatnym szkoleniu może wziąć udział 30 seniorów w wieku 60+, którzy są mieszkańcami Poznania i posiadają komputer/laptop podłączony do Internetu. Nie są wymagane żadne umiejętności cyfrowe. Seniorzy nauczą się jak wykorzystać Zoom do udziału w szkoleniach, prezentacjach i spotkaniach online. Wezmą też udział w grupowych spotkaniach szkoleniowych na platformie Zoom, podczas których utrwalą i poćwiczą zdobyte umiejętności cyfrowe. Jednocześnie, podczas spotkań online na Zoom, seniorzy odbędą wirtualną podróż do krajów, do których najchętniej podróżują Polacy: do Hiszpanii, Włoch i Turcji. Zdobędą wiedzę o tych krajach i ich kulturze oraz uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania. Poznają różnice kulturowe oraz podstawowe słowa i zwroty w językach obcych, przydatne podczas podróżowania.Plan szkolenia:

  1. Wsparcie techniczne i doradztwo– spotkanie ze specjalistą IT poświęcone optymalizacji systemu komputerowego pod kątem współpracy z komunikatorami i platformą Zoom (stacjonarnie w centrum Poznania);
  2. Szkolenie z obsługi platformy Zoom z trenerami umiejętności cyfrowych (stacjonarnie w centrum Poznania);
  3. Grupowe spotkanie online na Zoom 1 „Spotkajmy się na Zoomie!”;
  4. Grupowe spotkanie online na Zoom 2 „Spotkajmy się na czacie!”;
  5. Grupowe spotkanie online na Zoom 3 „Spotkajmy się w Hiszpanii!”;
  6. Grupowe spotkanie online na Zoom 4 „Spotkajmy się we Włoszech!”;
  7. Grupowe spotkanie online na Zoom 5 „Spotkajmy się w Turcji!”;

Szkolenia zaawansowane

W bezpłatnym szkoleniu może wziąć udział 8 seniorów w wieku 60+, którzy są mieszkańcami Poznania i posiadają komputer/laptop podłączony do Internetu. To szkolenie doskonalące dla osób, które opanowały wcześniej podstawowe umiejętności Zoom i zainteresowane są zdobyciem umiejętności zaawansowanych, niezbędnych do organizowania zebrań, prezentacji lub szkoleń. Uczestnikami szkolenia będą przede wszystkim seniorzy aktywni społecznie, liderzy, działających w fundacjach, stowarzyszeniach, grupach nieformalnych, grupach wsparcia czy domach kultury.

Plan szkolenia:

  1. Wsparcie techniczne – spotkanie ze specjalistą IT poświęcone optymalizacji ustawień programowych Zoom zarówno na stronie internetowej Zoom jak i w aplikacji Zoom, służące umożliwieniu zarządzania spotkaniami online (stacjonarnie w centrum Poznania);
  2. Szkolenie z zaawansowanej obsługi platformy Zoom z trenerami umiejętności cyfrowych (stacjonarnie w centrum Poznania): organizowanie spotkań, zarządzanie spotkaniem i uczestnikami, podział na „pokoje”, bycie hostem, udostępnianie, opcje „security”.
  3. Grupowe spotkanie na Zoom „Liderzy na Zoomie!” – przećwiczenie poznanych umiejętności w grupie na Zoom

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. Projekt będzie realizowany do grudnia 2021 roku.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: zapisy@cjo.pl. Organizatorzy proszą o przesłanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, pod którym będą kontaktować się w sprawie szczegółów związanych z udziałem. W tytule maila należy wpisać ” Cyfrowa Akademia”.

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.