Cyfrowi wolontariusze poszukiwani!

Grafika artykułu: Na zdjęciu, na pierwszym planie widać niebieski smartfon. W tle czarny laptop z niebieską myszką. Sprzęty leżą na białym stole. Centrum Inicjatyw Senioralnych poszukuje wolontariuszy i wolontariuszek do prowadzenia konsultacji cyfrowych. Podczas takich spotkań uczymy seniorki i seniorów m.in. obsługi smartfonów, tabletów, laptopów, wyszukiwać informacje w internecie czy korzystać z komunikatorów typu WhatsApp czy Messenger.

Spotkania trwają około godziny, odbywają się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. Liczba godzin pracy wolontariusza jest do uzgodnienia.

Zapraszamy do współpracy osoby, które dobrze czują się w cyfrowym świecie, nie są im obce laptopy, media społecznościowe czy aplikacje w telefonie, a przede wszystkim lubią pomagać innym. Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od wieku. Współpracują z nami licealiści, studenci, osoby pracujące oraz te na emeryturze. Wolontariuszom zapewniamy wsparcie, przygotowawcze szkolenie i stałą opiekę.

Jeżeli jesteś osobą cierpliwą, pełną empatii, chęci do rozwiązywania cyfrowych problemów z odrobiną wolnego czasu do zagospodarowania, to w Centrum czeka na Ciebie miejsce! Seniorzy coraz chętniej chcą korzystać z cyfrowego świata, dlatego warto dzielić się z nimi wiedzą i krótką poradą w tym zakresie.

Osoby zainteresowane wolontariatem cyfrowym w Centrum Inicjatyw Senioralnych mogą kontaktować się z Centrum pod numerem tel. 61 847 21 11 lub wysłać wiadomość na adres: centrum@centrumis.pl.