Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Cyfrowy wrzesień z Fundacją Młyn Wsparcia

01.9.2021

Starsza osoba, ubrana w różową marynarkę siedzi przy stole, nie widać jej głowy. Przed sobą ma laptop, notatnik i książkę, w prawej dłoni trzyma długopis.We wrześniu Fundacja Młyn Wsparcia zachęca seniorki i seniorów do skorzystania z kawiarenki internetowej oraz do wzięcia udziału w warsztatach komputerowych i internetowych. 

Kawiarenka internetowa

Indywidualne porady cyfrowe, seniorzy będą mieli dostęp do internetu, komputera oraz drukarki, do dyspozycji będzie także osoba, która udzieli wsparcia technicznego, można przyjść także ze swoim sprzętem (telefon, tablet, laptop) i uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z jego obsługą. Kawiarenka czynna będzie we wtorki: 7, 14, 21 i 28 września od godz. 17.00.

Warsztaty komputerowe

Nauka podstawowych programów komputerowych takich jak Word, Excel, Paint oraz Power Point. Warsztaty odbędą się w poniedziałki: 6, 13, 20 i 27 września o godz. 13.30.

Warsztaty internetowe

Nauka poruszania się po internecie, podczas spotkań będzie można m.in. dokonać samospisu, założyć bankowość elektroniczną, profil zaufany, założyć Internetowe Konto Pacjenta oraz zapoznać się z wieloma aplikacjami. Warsztaty odbędą się w piątki: 3, 10, 17 i 24 września o godz. 13.30.

Porady oraz warsztaty są bezpłatne. Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy: tel. 663 942 366, 662 035 498, odbywają się one w Świetlicy Cafe przy ul. Krakowskiej 9a. Posiadanie własnego laptopa podczas warsztatów nie jest wymagane, ale jest zalecane przez organizatorów – praca w grupach maksymalnie 6-osobowych, po dwie osoby przy jednym urządzeniu. Warsztat dla jednej osoby obejmuje cykl czterech spotkań.