Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Cykl słuchowisk „Opera z Łasiczką”

30.11.2021

Teatr Wielki w Poznaniu poleca cykl słuchowisk „Opera z Łasiczką”. Do przygotowania scenariuszy i reżyserii poznańska Opera zaprosiła dziennikarza Cezarego Łasiczkę.

Dla prezentera radiowego opera to nie konwenans, a gra z konwencją, to dzieło żywe, które inspiruje i z którym warto dyskutować. Tego typu projekt jest czymś zupełnie nowym w przestrzeni działań teatrów operowych. Do tej pory ukazały się 2 słuchowiska – można je znaleźć na platformie VOD Teatru Wielkiego (dostęp do słuchowisk jest bezpłatny).

Opis słuchowiska:

Stefan w poszukiwaniu partnerki bierze udział w teleturnieju. Czy znajdzie miłość swego życia czy jedynie towarzyszkę wieczornego drinka? Uczucie na wieki czy szybka randka? Jadwiga wydaje się idealnym wyborem. Spotkanie kończy się straszną katastrofą. Gbur i trzpiotka! Egzaltowana pannica i wieczny student w oparach nałogów! A gdzieś tam w dali bije zegar i śnią się dawne czasy…

Opis słuchowiska:

Kameralna historia o tym, czy miłość młodej kobiety i starszego mężczyzny jest możliwa jedynie w operach mydlanych. Opowieść o czasie, którego żałujemy i o chwili, którą chcemy zatrzymać. Jest też diabeł… w dobrze sprawdzonej roli, pragnąc zła, sprowadza na właściwą drogę.